See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Linde Material Handlingu Reverse Assist Camera

Jalakäijad vaateväljas
Reverse Assist Camera ekraan

Kui tõstukid ja inimesed kitsastes kohtades kokku saavad, võivad kergesti õnnetused juhtuda. See juhtub eelkõige siis, kui tõstukijuhid ei näe inimesi sõiduki vahetus läheduses või pööravad neile liiga hilja tähelepanu. Jalakäijad loodavad sageli sellele, et neid märgatakse õigel ajal. Eksitus, mis halvimal juhul võib lõppeda surmaga. Statistika järgi on inimeste ja tõstukite vahelised kokkupõrked ladudes endiselt üks levinumaid õnnetusjuhtumeid. Suurim risk on seotud tagurdavate tõstukitega. Reverse Assist Camera'ga pakub Linde Material Handling nutikat lahendust, et vältida kehavigastustega seotud õnnetusi nii palju kui võimalik. Süsteem on integreeritud uue põlvkonna Linde vastukaaluga tõstukite standardvarustusse ja see on lisalahendusena saadaval kõigile teistele Linde tõstukitele.

Nutikalt lahendatud: kaitse õnnetuste eest inimesetuvastuse abil

Linde Reverse Assist Camera on tehisintellektipõhine kaamerasüsteem inimeste automaatseks tuvastamiseks. Kaamera tehisintellekt registreerib sõiduki läheduses olevad jalakäijad ning on optimeeritud töö- ja kaitseriietuses inimestele. Süsteem eristab inimesi reaalajas teistest takistustest ja hoiatab tõstukijuhti mitmes etapis ähvardava kokkupõrke eest.

Hoiatusfunktsiooni saab kombineerida ka kiiruse vähendamisega, et sõidukit inimeste läheduses automaatselt aeglustada ja kokkupõrkeid vältida. Tuvastamistsoone ja hoiatusmehhanisme saab kohandada individuaalselt vastavalt sõidukile ja kohapealsetele nõuetele.

Linde Reverse Assist Camera töötamas CEMEXis

Kompaktne hoiatussüsteem: kõik ühes kaameras

Reverse Assist Camera tehisintellekti tarkvara on täielikult kaamerasse integreeritud, mistõttu pole vaja täiendavaid riistvarakomponente (nt kantavad majakad inimestele). Samuti pole vaja täiendavat juhtseadet. Täieliku kaitse tagamiseks alates esimesest meetrist aktiveerub süsteem automaatselt niipea, kui juht süüte sisse lülitab. Kuna süsteem tunneb ära ainult inimesi, on mittevajalikud ja sageli tüütud hoiatused viidud miinimumini.

Lihtsalt turvaline: täielikult integreeritud või kergesti lisaks paigaldatav

Linde uue põlvkonna vastukaaluga tõstukites on Reverse Assist Camera juba tehases täielikult sõiduki konstruktsiooni integreeritud, nii et kõik hoiatused kuvatakse otse veoki ekraanil.

Kaamera on saadaval kõigi praeguste Linde kahveltõstukite seeriate uuenduslahendusena. Seda saab hõlpsasti paigaldada igale sõidukile ja konfigureerida konkreetse rakenduse jaoks, kasutades plug-and-play-funktsiooni.

Turvaline igas keskkonnas: hoiatustsoon liigub teiega kaasa

REVERSE Assist Camera tuvastusala saab individuaalselt reguleerida. Olenevalt nõuetest saab määratleda vahemaast sõltuvaid hoiatustasemeid ja seadistada automaatseid kiiruse vähendamisi. Kui kaamera hoiatustsooni ilmub inimene, aeglustab süsteem sõiduki kiirust. Määratletud hoiatustsooni alguspunktiks on alati kaamera ise. See tähendab: kui sõiduk liigub, liigub ka tsoon.

Süsteem on saadaval ka esiküljele Front Assist Camera nime all, et saaks jälgida ka sõiduki esiosa. Linde uute vastukaalutõstukite põlvkonna integreeritud lahendusena pakub kaamera kahte erinevat tüüpi kiiruse vähendamist ning hoiatab juhti edasi- ja tagasisõidul.

Igaühele õige. Hoiatuste erinevad versioonid

Kaamerat saab juhtida monitoriga või ilma. Olenevalt versioonist hoiatab süsteem juhti mitmes etapis visuaalsete või helisignaalidega. Mõlemal juhul saab hoiatussüsteemi täiendada valikulise kiiruse vähendamise funktsiooniga.

  • Ekraaniga: ekraaniga versiooni puhul edastatakse detailne videopilt jälgitavast alast kõrge eraldusvõimega puuteekraanile. Ekraanile kuvatakse asjakohased hoiatusteated ning juhti hoiatavad ka helid.
  • Ekraanita: ilma ekraanita versiooni puhul on kaamera varustatud integreeritud valjuhääldiga, mis hoiatab juhti kokkupõrgete eest helisignaaliga.

Linde X25 ja kaks jalakäijat töötamas CEMEXi territooriumil

Eeliste ülevaade

Tehisintellektil põhinev inimesetuvastus

Standardvarustus uutel Linde vastukaaltõstukitel

Lihtne uuenduslahendus kõigile Linde-tõstukitele

Seadistatav tuvastusala

Mitmetasemeline optiline ja akustiline hoiatus

Võimalikud on hoiatusalad sõiduki ees ja taga

Lisavarustuses HD-eraldusega puutetundlik ekraan 

Automaatne kiiruse vähendamine

Igal ajal töövalmis: tolmu- ja veekindel

Reverse Assist Camera on konstrueeritud nii, et isegi kõige raskemad töötingimused seda ei kahjustaks. Tolm ega vesi ei pääse kaamera korpusesse, mis tähendab, et süsteem jääb alati tööle nii väga kuivas kui ka väga niiskes keskkonnas. Isegi kõrgsurve või auruga puhastamine ei häiri kaamerat.