See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Kaubaaluste tõstukid

Piiratud tööalal turvaline ja tõhus
Mees Linde Material Handlingu kaubaaluse tõstukiga T20

Kiired toimingud lühivahemaade korral

Transportsõiduki suutlikkus ilmneb just lühivahemaade puhul, sest kasutatavatel kaubaaluse tõstukitel tuleb kiirelt toime tulla mitmete keerukate olukordadega. Ahtad vahekäigud, veokite kitsad laadimispinnad või järsud rambid raskendavad kauba pealevõtmist ja transportimist. Et käitlusjõudlus oludele vaatamata ei väheneks, pakub Linde Material Handling suures valikus eriti osavaid kaubaaluse tõstukeid. Neil on kompaktsed välismõõdud ja täpsed juhtimissüsteemid. See hõlbustab ülikitsastes oludes mitmeid toiminguid.

Linde elektriajamiga mudelitel on võimsad mootorid ja kiirelt reageerivad pidurid. Sageli on kasutusel mitu üksteist täiendavat pidurisüsteemi. See tagab kiire ja turvalise transportimise punktist A punkti B. Linde kaubaaluse tõstukite ja käsikahveltõstukite kandevõime on 500–3300 kg.

Uuendused tõhusateks toiminguteks

Linde arendab jätkuvalt oma kaubaaluse tõstukite ja käsikahveltõstukite mitmeid detaile. Eesmärgiks on lihtsad, turvalised ja kiired transporditoimingud. Näiteks on mõningatel kaasaskäidavatel tõstukitel funktsioon SafetySpeed. See kohandab juhtsanga asendist sõltuvalt automaatselt sõidukiirust – mida püstisem asend, seda aeglasem on kiirus. Sellega suureneb juhi turvalisus.

Arendajate fookuses on ka juhtimissüsteem. On olemas juhtkangiga, 360° ja juhtsangaga süsteemid. Need sobivad erinevateks käitlusülesanneteks ja teevad juhtimise oluliselt lihtsamaks. Tõstuki juhtimine käib tundlikult ja täpselt randmeliigesega.

Turvalisus ja tootlikkus käsikäes

Kui tööala on kitsas ja sõiduteel ristlevad jalakäijad ja teised tõstukid, siis peab kaubaaluse tõstuki pidurisüsteem toimima ideaalselt. Lisaks käib juhtsangaga mudelite puhul juht tõstuki ees, mistõttu raam teda ei kaitse.

Seepärast kasutab Linde nii kaitsva juhiplatvormiga kaubaaluse tõstukite kui ka kaasaskäidavate mudelite puhul kombineeritud piduri- ja abisüsteeme: sõidupedaali või sõidulüliti lahtilaskmisel aktiveeruvad vastuvoolupidurid automaatselt. Vajaduse korral toimivad täiendavalt elektromagnetilised hädaseiskamise või parkimispidurid. Mõningad kaubaaluse tõstukid vähendavad kurvides automaatselt kiirust, kohandavad olukorrale vastavalt sõidukäitumist või aitavad tõusudel kohalt võtta.

Kiiremad toimingud

Aitamaks juhil piiratud tööalal kiirelt sihtkohta jõuda ja ülemäärast manööverdamist vältida, ühendab Linde kõik olulised võimsustegurid: tõstukite kitsad mõõtmed, täpne juhtimissüsteem ja võimsad ajamid. Seepärast on mitmed kaubaaluse tõstukid vaevalt laiemad kui kaubaalus. Nende juhtimissüsteem tagab väga tundliku ja mugava juhtimise vaid ühe käega. Ajam kiirendab tõstuki koormaga või ilma mõne sekundiga ettenähtud maksimumkiirusele.

Tervisesäästlik töökoht

Eriti just seisuplatvormiga kaubaaluse tõstukite puhul hõlbustavad tõstuki kasutamist mitmed ergonoomilised elemendid ja funktsioonid. Valik ulatub reguleeritava kõrgusega istmetest ja käetugedest madala läve ja ergonoomiliste juhtimiselementideni.

Mõnede tõstukite puhul on oluline juhi asend. Juht istub küljega kahvli suunas ega pea end edasi- ega tagasisõiduks pöörama. See säästab luu- ja lihaskonda. Sama kehtib raamist lahutatud platvormi vedrustuse kohta, mis vähendab juhi töökoha kogu vibratsiooni.

Viiekordselt jõudsamad

Turvalisemad

Linde kasutab paljude kaubaaluse tõstukite puhul mitut, üksteist täiendavat ja sõidusituatsioonist sõltuvalt parimaks lahenduseks olevat pidurisüsteemi. Nende koostoimel jääb tõstuk täpselt õigeks ajaks seisma.

Lihtsamad

Tõstukites kasutatakse olenevalt rakendusest erinevaid juhtimissüsteeme – kompaktsest juhtkangist multifunktsionaalse juhtsangani. Põhimõte on sama: iga Linde kaubaaluse tõstuk peab olema juhitav mugavalt vaid ühe käega.

Tugevama konstruktsiooniga

Kaubaaluse tõstukite konstruktsiooni iseloomustavad tugevad raamid, tugevdatud juhtsangad ja tolmukindlad mootorid. Tänu sellele on tõstukid kasutatavad palju aastaid, vajades vaid vähest hooldust.

Tervisesäästlikumad

Seisuplatvormiga kaubaaluse tõstukid on täisvedrustusega. Kogu platvorm on raamist lahutatud ja summutab suure osa vibratsioonist. See säästab juhti ja võimaldab tal kauem keskenduda.

Väiksemad

Suur kandevõime ja väiksed välismõõdud suurendavad kaubaaluse tõstukite käitlusjõudlust, sest kompaktsete tõstukitega on kitsastes vahekäikudes hõlpsam manööverdada. Seda silmas pidades on mitmed Linde kaubaaluse tõstukid vaevalt laiemad kui kaubaalus.

Kaubaaluse tõstukite kohandatavus

Linde pakub igale kaubaaluse tõstukile rohket lisavarustust. Näiteks on saadaval eri pikkusega kahvlid või vaikse müraga polüuretaanist rattad. Lisaks on saadaval koormakaitsevõre, terminalide kinnitussüsteemid, külmlao varustus ja palju muud.

Mõned tõstukid ehitab Linde täiesti erisuguse kasutuskontseptsiooniga. Näiteks saab klient valida juhtkangi või 2-käepidemega juhtimissüsteemi, mõne teise mudeli puhul aga juhtsanga või e-drive-kontrolleri. Lõpptulemusena on kasutajal täpselt oma kasutustingimustele vastav kaubaaluse tõstuk.