See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Diiseltõstukid

Võimsad vedajad
Linde Material Handlingu diiseltõstukid H50

Kui tähtis on tõhusus ja võimsus, on Linde Material Handlingu diiseltõstukid õige valik. Kandevõime 1,4 kuni 18 tonni: diiseltõstukid veavad vaevata hiigelkoormaid ka kõige karmimates tingimustes. Kõik Linde diiselmudelid tagavad maksimaalse käitlusjõudluse minimaalse kütusekuluga. See teeb need tõstukid välistingimustes asendamatuteks abilisteks.

Linde seab juba palju aastaid tõhususe ja võimsuse uusi standardeid. Hüdrostaatiline ajam, kahe pedaaliga juhtimine ja eriline ergonoomilisus tagavad igas olukorras täpse, kiire ja ökonoomse sõidu. Linde Load Control võimaldab juhil kahe käetoesse integreeritud juhthoova abil diiseltõstuki töö- ja lisahüdraulikat hõlpsalt ja täpselt juhtida. Lisaks pakub Linde maksimaalse võimsusvajaduse jaoks eriti tugevaid mudeleid: raskekoormustõstukid veavad kiirelt, turvaliselt, ökonoomselt ja ülitäpselt kuni 18 tonni. Selline hiilgav käitlusjõudlus seljatab kõik konkurendid.

Joogilao paindlikust abilisest puidutööstuse vägilaseni: Linde diiseltõstukid sobivad nii intensiivseks ööpäevaringseks püsikäituseks, kui ka puhutiseks lühikasutuseks. Maksimaalne paindlikkus kasutuse ja protsessi planeerimisel on kasutajatele igati tulus. Linde diiseltõstukite ülitugev konstruktsioon kaitseb juhti igas olukorras ja tagab samal ajal optimaalse nähtavuse. Turvalisust lisavad paljud mehaanilised ja elektrilised süsteemid. Tänu tõhusale kütusekasutusele on Linde diiseltõstukid olnud juba aastaid turul leiduvaist kõige keskkonnasäästlikumad ja väiksema heitega. Teatud tingimustel on need kasutatavad isegi siseruumis.

Loe veel

Väledad diiselmootoriga multitalendid

H14 – H20 EVO

Kui läheb kitsaks: kompaktsed sisepõlemismootoriga tõstukid H14 – H20 EVO tagavad ka minimaalses ruumis maksimaalse käitlusjõudluse.

Loe veel

H20 – H35

Võrkuühendatud multitalendid: sisepõlemismootoriga tõstukid H20 – H35 on eriti mitmekülgselt kasutatavad ja hõlpsalt kohapealsetesse tarkvarasüsteemidesse ühendatavad.

Loe veel

H35 – H50

Võimas multitalent: sisepõlemismootoriga tõstukite H35 – H50 kõik tugevused ilmnevad karmis püsikasutuses keskmises kaaluklassis.

Loe veel

H50 – H80 EVO

Olgu paber, tellised või ehitusmaterjalid: sisepõlemismootoriga tõstukid H50 – H80 EVO tunnevad end raskeid koormaid kiirelt ja täpselt liigutades igati koduselt.

Loe veel

HT100 – HT180 Ds

Võimsus ja läbinähtavus: tänu suurepärasele nähtavusele ja hüdrostaatilisele ajamile sobivad tõstukid HT100 – HT180 Ds eriti puhutisteks rakenduseks.

Loe veel

H100 – H180 D

Täpsuse ja võimsuse harmoonia: tänu hüdrostaatilisele ajamile on raskekoormustõstukid H100 – H180 D ideaalsed pidevkasutuseks.

Loe veel
Linde Material Handlingu diiseltõstuki kasutamine rauatehases

Linde diiseltõstukid: võimsad ja pika kasutuseaga

Tulgu mis tuleb: metallitööstus, hulgikaubandus või välilao kaubavedu – kui lageda taeva all läheb asi karmiks, tunnevad diiseltõstukid end nagu kalad vees. Määravaks teguriks on võimas ja vastupidav diiselmootor, mis talub igasugust kuuma ja külma. Diiselmootoriga kahveltõstukid töötavad oivaliselt ka märjas, porises või ülitolmuses keskkonnas. Tugevad tõstukid võtavad vaevata järske tõuse ja tagavad maksimaalse jõudluse isegi siis, kui raskeid koormaid tuleb vedada pikkade vahemaade taha. Tänu ülisuurele kliirensile ei peata neid ka aluspinna ebatasasused.

Omadused

Linde Material Handlingu diiseltõstuki täiskabiin

Turvalisus

Juhi, koorma ja ümbruse turvalisuses ei jäta Linde tõstukid midagi juhuse hooleks. Tõstukitele on standardina paigaldatud mitmed kaitserakised. Tõstuki madal raskuskese ei lase ümber minna. Juhikatus ja raam moodustavad suletud ja massiivse kaitsetsooni. Täiendavat kaitset pakuvad optimaalse ringvaatega juhikabiin ja palju erinevaid abisüsteeme. Näiteks ei lase Linde Curve Assist tõstukil suure kiirusega kurvi sõita.

Linde Material Handlingu diiseltõstuki ergonoomiline juhikabiin

Ergonoomilisus

Linde tõstukid tagavad maksimaalse sõidumugavuse. Kuna juht saab käetugesid ja istet keha vajaduste järgi kohandada, saab ta kaua keskendunult ja tõrgeteta töötada. Seljasäästlikud istmed ja telgede, masti ning kallutussilindrite kummilaagrid leevendavad põrutusi isegi ebatasase maastiku korral. Suures juhikabiinis on palju jalaruumi. Näidusüsteemid ja lülitid on haardekõrgusel. Kahe pedaaliga juhtimist hõlmav ergonoomiline kasutuskontseptsioon ja Linde Load Control ennetavad väsimust. Kõiki masti- ja tõsteliigutusi juhitakse täpselt ja tundlikult sõrmeotstega, käsi lõõgastunult käetoel.

Linde Material Handlingu diiseltõstuki kasutamine

Käitlus

Sujuv paigaltvõtt, kiire suuna muutmine ja täpsed manöövrid kitsas ruumis: hüdrostaatiline ajam tagab juhile alati täpselt vajaliku võimsuse. Tänu sisepõlemismootoriga tõstukite hooldusvabale hüdraulikasüsteemile kandub mootori jõud kadudeta tõstehüdraulika veoratastele. Kahe pedaaliga juhtimine ja hüdrostaatiline süsteem koos Linde Load Controliga tagavad juhi iga sõidu- ning tõsteliigutuse kiiruse ja täpsuse. See vähendab tarbimist ja hoiab hoolduskulud väiksed. Tulemuseks on maksimaalne käitlusjõudlus ja minimaalsed seisuajad.

Linde Material Handlingu diiseltõstukite lihtne hooldus

Hooldus

Ka see hoolduse aspekt on Linde sisepõlemismootoriga tõstukite puhul veenev: oluliste komponentide kiire ligipääsetavus võimaldab hooldustehnikutel kiirelt tegutseda ja vähendab ülevaatusega seotud kulusid. Linde diiseltõstukeid iseloomustavad ka pikad hooldusvälbad. See on võimalik tänu paljudele hooldusvabadele ja vähest hooldust nõudvatele koostudele (nt veotelg, kallutussilindrite laagrid ja hüdrostaatiline ajam). Uued võimsad filtrid tagavad täiendava kulumiskaitse.

Linde Material Handlingu connect:desk

Ühilduvus

Linde diiseltõstukid koguvad erinevaid tööandmeid ja edastavad need mobiilside võrgu või WiFi kaudu sõidukipargi haldussüsteemile connect. Digitaalsed veakoodid võimaldavad tõstukite kaugdiagnostikat. Connect võimaldab kasutajatel tõstukite hoolduse ja remondi optimaalset planeerimist ja kulude tõhusalt kalkuleerimist. Tulevikus saab tarkvaravärskendusi ja lisafunktsioone aktiveerida n-ö läbi õhu. See parandab tõstukite jõudlust ja funktsionaalsust ning hoiab sõidukid pidevalt ajakohasena. Linde kasutab üht turu kõige turvalisemat pilvetaristut. Tänu sellele saab diiseltõstukid tarkvarasüsteemidesse integreerida turvaliselt ja andmekaitsetingimusi järgides.

Diiseltõstuki eeliste ülevaade

Tõhus

Hüdrostaatiline ajam ja Linde Load Control võimaldavad juhil kõiki sõidu- ja mastiliikumisi juhtida täpselt ja kiirelt.

Turvaline

Optimaalne ringvaade ja erinevad abisüsteemid suurendavad igapäevast tööohutust.

Mugav

Kuna kabiinide suuruse ja varustuse aluseks on autotööstuse standardid, siis on tagatud parimad eeldused kiireks ja pingevabaks töötamiseks.

Säästlik

Linde hüdrostaatiline süsteem töötab ilma ülekande, siduri, diferentsiaali ja trummelpiduriteta. See vähendab kulumist ja hoolduskulusid.

Tugeva konstruktsiooniga

Hüdrostaatiline ajam koos tugeva konstruktsiooniga mootoriga peab vastu ka karmis püsikäituses ja rohkete töötundide korral. Paljud komponendid on täiesti või peaaegu hooldusvabad.

Rätseplahendused

Iga rakendus on isesugune. Seepärast pakub Linde diiseltõstukite iga seeria puhul eriteenust, mis hõlmab erinevaid konstruktsioonivariante, varustusvalikuid ja soovi korral ka rätseplahendusi. See võimaldab iga tõstuki optimaalset varustamist individuaalseteks vajadusteks, et Linde kliendid saaks oma tõstuki tööpotentsiaali maksimaalselt ära kasutada. Kui kliendi vajadused pole seeriaviisiliste valikutega kaetud, arendab Linde konkreetsele kasutusele mõeldud vajaduspõhiseid lahendusi. Spetsiaalne lisateenus: Linde pakub ka olemasolevatele tõstukitele mitmesugust lisavarustust alates soojendusest ja kliimaseadmest kuni integreeritud külgnihkeseadme või LED-töötuledeni. See võimaldab kogu tõstukipargi kohandamist vastavalt muutunud kasutusvaldkondadele.

KKK – korduma kippuvad küsimused

Mis on diiseltõstuk?

Diiseltõstuk on tööstuslik tõstuk, millel on oma diiselajam. Seda juhib ainult üks inimene ja seda kasutatakse tükikauba transportimiseks.

Kellel on lubatud diiseltõstukiga sõita?

Diiseltõstuki juhtimiseks pole vaja mootorsõiduki juhiluba, piisab tõstukijuhi loast. Noorematele kui 18-aastastele on kahveltõstukit kasutamine lubatud vaid teatud tingimustel ja järelvalve all.

Kui palju diiseltõstuk maksab?

Diiseltõstuki maksumus on olenevalt mudelist erinev ja ühest vastust ei saa anda. Hind sõltub muuhulgas tõstuki kandevõimest ja tõstuki varustusest.

Milline on Linde poolt diiseltõstukitele pakutav lisavarustus?

Linde pakub igas seerias erinevaid mudelivariante ja palju tavapärases seeriatootmises valmistatavat lisavarustust.

Millised on diiseltõstuki käituskulud?

Diiseltõstuki käitus- ja hoolduskulude suurus sõltub mudelist ja rakenduse tüübist. Linde diiseltõstuki eelis: väiksem kütuse- ja hoolduskulu. Nt ei nõua diiseltõstukite pidurisüsteem oma peaaegu kulumatu Linde hüdrostaatilisele süsteemi tõttu intensiivset hooldust. Niipea kui sõidupedaale ei vajutata, peatab suletud õliringlus tõstuki automaatselt. Hüdraulikaõli tuleb vahetada alles iga 6000 töötunni tagant. TÜV NORDi sertifikaadiga töökarakteristikult ilmneb: paremuselt järgmise konkurendi sama kandevõimega tõstuki ostu ja ülalpidamisega võrreldes on koondkulude (soetusmaksumus, energia-, hooldus- ja personalikulud) iga-aastane kokkuhoid peaaegu 2500 eurot.

Kui suur on Linde diiseltõstukite kütusekulu?

Linde diiseltõstukite kütusekulu oleneb mudelist ja rakenduse tüübist. Valdkonna võrdlusest ilmneb, et Linde tõstukid kasutavad oma käitlusjõudluse tagamiseks oluliselt vähem kütust.

Millisele heitenormile Linde diiseltõstukid vastavad?

Linde diiseltõstukite heide on oluliselt väiksem heitenormis 5 sätestatud piirväärtustest. See on tagatud ülitõhusate tööstusmootoritega, mis töötavad tänu Linde hüdrostaatilisele ajamile pidevalt optimaalses pööretevahemikus. See vähendab nii tarbimist kui ka heidet.

Milliseid abisüsteeme saab Linde diiseltõstukitele paigaldada?

Linde pakub oma diiseltõstukitele mitmeid standard- ja valikvarustusse kuuluvaid abisüsteeme: Linde Curve Assist kohandab sõidukiirust proportsionaalselt vastavalt rooli pöördenurgale, tagades maksimaalse ümberminekukindluse. Linde Load Assist vähendab vastavalt tõstekõrgusele ettekallet ja tõstekiirust. Linde Safety Pilot visualiseerib olulised parameetreid, nagu koorma raskuskese, hetke kaal ja neist tulenev maksimaalselt lubatud tõstekõrgus. Linde Motion Detection tuvastab tagurdamise alustamisel tõstuki taga toimuva liikumise. Linde Safety Guard kaitseb jalakäijaid sellega, et tuvastab sentimeetri täpsusega tõstukite asukoha, käivitab hoiatussignaalid ja vähendab automaatselt kiirust.

Milline on hüdrostaatilise ajami tööpõhimõte?

Konkurente seljatava Linde diiseltõstukite võimsuse täpse ja tundliku juhtimise aluseks on hüdrostaatiline ajam. Suletud ja hooldusvaba hüdraulikasüsteem kannab tööstusmootori jõu kadudeta veoratastele ja tõstehüdraulikale, nii et igaks töösituatsiooniks on täpselt vajalik võimsus. Aksiaalkolbpump paneb õlivooluga tööle ühe aksiaalkolbmootori iga veoratta kohta. Selle käigus muundatakse õlivool vahetult pöördliikumiseks. Õlivoolu suunda ja hulka juhitakse kahe eraldi pedaaliga: parempoolne pedaal liigutab tõstukit ette ja vasak tagasi – see võimaldab diiseltõstuki sõidukiirust sujuvalt juhtida ning sõidusuunda kiirelt ilma jalgu ümber asetamata muuta. See tagab tundliku manööverdamise ülikitsas ruumis, sujuva paigaltvõtu ning täpse sisse ja väljaladustamise riiulitel.

Millised on Linde diiseltõstukitele pakutavad digitaalsed võrkuühendamise võimalused?

Diiseltõstukite standardvarustusse kuulub andmesidemoodul. Olulisi tõstukiandmeid saab olenevalt vajadusest edastada mobiilside võrgu või WiFi kaudu teie serverisse või Linde Material Handlingu kesksesse pilveserverisse. Truck Health Management, mis teavitab tõstuki kulumisest või võimalikest kahjustustest, vähendab tõsise johtuva kahju riski. See tagab tõstukite maksimaalse kasutatavuse minimaalsete seisuaegadega. Tõstukid on integreeritavad igasse sõidukihaldussüsteemi. See võimaldab kasutajatel tõstukite koormust optimeerida, hooldusvälpu paremini planeerida ja kasutust ning muid juhi ja tõstukitega seotud protsesse hallata. Linde Material Handling tagab seejuures rangeimate andmekaitsestandardite järgimise, kasutades teabe kogumisel, edastamisel, töötlusel ja salvestamisel mitmekordset kodeerimist.

Rent, liising või ost?

Kas leidsite ideaalse diiseltõstuki? Pakume teile teie soovitud tõstuki rahastamiseks meeleldi nõustamist. Olgu tellimustippe katvaks ajutiseks abiliseks või põhikoosseisu kuuluvana püsikasutusse: Linde teeb igale vajadusele sobiva ostu-, rendi- või liisingupakkumise. Linde nõustamiselt saate täieliku ülevaate kogu lisavarustusest.

Kasutajate kogemused – diiseltõstukite kasutamine

Kui mu juhtidel läheb hästi, on ka minul hästi

Kui kaup on vaja tipptundide ajal kiirelt peale laadida, töötab Linde H25 Paintenis asuvas lubjatehases Rygol GmbH & Co. KG täistuuridel. Alam-Baieri keskmise suurusega ettevõtte jaoks on määravaks ökonoomsus ja kasutajasõbralikkus – nende tõstukitel tuleb trotsida 16-tunniseid vahetusi. H25 jaoks pole probleemi.

Video juurde

Pime, palav ja räpane

Sömmerdas asuvas BOHAI TRIMET GmbH-s peab H30 vastu lõõmavas kuumuses ja kehvades õhuoludes. Ainuke pöördseadmega tõstuk varustab autoosade valmistamiseks sulatusahju 24/7-püsikäituses. Siin on määravaks oivalise ringvaatega Linde valgustuskontseptsioon ja sujuv hüdraulika.

Video juurde