See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Gaasitõstuk

Vaiksed ja võimsad
Linde Material Handlingu gaasitõstuk

Gaas on tööstuses end kütusena tõestanud. Linde Material Handlingi gaasitõstukid on usaldusväärsed abilised kaupade ja toodete keerukaks transpordiks sise- ja välitingimustes. Need pakuvad sisepõlemismootori jõudlust ja püsivat kättesaadavust, kuid on eriti madalate heitmetega ja vaiksed. Isegi pideval kasutamisel väheneb müra ja heitgaaside heide absoluutse miinimumini. Seetõttu saab neid erinevalt sama võimsatest diiseltõstukitest kasutada ka siseruumides, näiteks ladudes ja hallides, järgides piirväärtusi.

Tänu oma tugevale konstruktsioonile ja võimsale ajamile sobivad Linde gaasitõstukid ideaalselt ka välitingimustes kasutamiseks. Seal trotsivad nad isegi ekstreemseid tingimusi, nagu tuul ja ilm, tolm, mustus ja raskesti läbitav aluspinnas.

End tõestanud kahe pedaaliga juhtimine ja Linde Load Controli töökontseptsiooni abil saab Linde gaasitõstukeid juhtida tundlikult ja intuitiivselt. Kahe pedaaliga juhtimine põhineb hüdrostaatilisel ajamil, mis edastab mootori jõu otse veoratastele ja sõiduki tõstehüdraulikale. See võimaldab sujuvat kohalt liikumist, kiiret liikumissuuna muutmist ja täpset koorma käsitsemist. Samal ajal saab juht Linde Load Controliga hõlpsalt juhtida kõiki olulisi masti funktsioone kahe käetoesse integreeritud juhtkangi abil. Juhtnupud on paigutatud nii, et minimeerida käte liikumist ja vähendada väsimust.

Olenevalt mudelist saab gaasitõstukeid kasutada gaaskütuse (LPG) või maagaasiga (CNG). Gaaskütusega gaasitõstukite puhul on kasutajatel valida tavaliste sõidukiga ühendatud gaasiballoonide või püsivalt paigaldatud paagi vahel, mida saab mahutist täita. Kui üksikuid sõidukeid kasutatakse ainult aeg-ajalt, pakub parima lahenduse gaasiballooniga versioon. Kui ettevõttel on kohapeal suurem gaasitõstukite park koos vastava tankimistaristuga, on reeglina ökonoomsemaks variandiks püsivalt paigaldatud paagiga sõidukid. Tänu ultrahelipõhisele jääkkoguse näidikule näevad juhid mõlema variandi puhul täpselt, millal tuleb ballooni vahetada või tanklasse sõita.

Loe veel

Gaasiga töötavad masinad sise- ja välistingimustes kasutamiseks

H14 – H20 EVO

Suurepärane käitlusvõime kõige väiksemates ruumides: Linde H14 – H20 EVO seeria sisepõlemismootoriga tõstukid on eriti kompaktsed ja hea manööverdamisvõimega.

Loe veel

H20 – H35

Mitmekülgne masin: Sisepõlemismootoriga H20 - H35 tõstukid saab hõlpsasti integreerida ettevõtte tarkvarasüsteemidesse ja kasutada paljudes valdkondades.

Loe veel

H35 – H50

Võimas ja vastupidav: Sisepõlemismootoriga tõstukid H35 – H50 on nõudlike ülesannete täitmiseks keskmise koormusega klassis.

Loe veel

H50 – H80 EVO

Olgu siis metallitööstus, ehitusmaterjalide kaubandus, joogi- või paberitööstus: Sisepõlemismootoriga tõstukid H50 - H80 EVO veavad raskeid koormaid kiiresti ja täpselt.

Loe veel
Linde Material Handlingu gaasitõstukid H25

Linde gaasitõstukid: võimsad sise- ja välitingimustes

Linde on juba aastaid olnud gaasimootoriga kahveltõstukite jõudluse ja tõhususe standardiks. 1,4- kuni 8-tonnise kandevõimega võimsad tõstukid on kodus kõikjal, kus vajatakse jõudlust ja mitmekülgsust: logistikakeskuses kauba saatmiseks, ehitusfirmade laos või kaupade käitlemiseks hulgimüügis. Gaasitõstukites on alati ühendatud kliimasõbralik, tahmavaba ja madala müratasemega sõit ning vastupidavus. Tänu võimsale ajamile tagavad need tippjõudluse isegi siis, kui nad peavad vedama raskeid koormaid pikki vahemaid.

Omadused

Turvalisus

Arvukad turvafunktsioonid tagavad juhi ja koorma terviklikkuse. Nende hulka kuuluvad igakülgse vaateväljaga optimeeritud juhikabiin ning erinevad standard- ja lisavarustuse abisüsteemid. Lisakaitset pakuvad erinevad kaitseelemendid nagu sõiduki madal raskuskese või Linde Protector Frame, milles juhi varikatus ja raam moodustavad täiesti suletud ja kindla kaitsetsooni. Seega tagavad Linde gaasitõstukid oma juhile ja ümbrusele maksimaalse turvalisuse.

Ergonoomilisus

Linde tõstukid tagavad sõidumugavuse ja ergonoomika. Käetoed ja iste on disainitud nii, et neid saab optimaalselt kohandada vastavalt juhi füüsilistele vajadustele. See võimaldab kontsentreeritud ja probleemideta tööd isegi pika aja jooksul. Telgede, masti ja kallutussilindrite kummilaagrid koos mugavate seljatoega istmetega summutavad igasugust vibratsiooni. Nii saavad juhid hõlpsalt toime tulla ka ebatasasel maastikul.

Käitlus

Linde hüdrostaatiline ajamisüsteem võimaldab võimsust täpselt ja tundlikult juhtida. Tõstukite hooldusvaba hüdraulikasüsteem kannab mootori jõu kadudeta tõstehüdraulika veoratastele. Nii saavad juhid sujuvalt startida, kiiresti suunda muuta ja kitsastes kohtades täpselt manööverdada. See tagab madala kütusekuluga maksimaalse läbilaskevõime.

hoolduse

Linde gaasitõstukite tugev konstruktsioon ja hooldussõbralik disain võimaldavad pikki hooldusvälpasid. Väga vastupidava ja tõhusa sõiduki koosmõju Linde hooldus tagab, et seisakuajad igapäevases töös on minimaalsed. Kiireteks ja lihtsateks hooldustöödeks on sõidukid konstrueeritud nii, et olulised komponendid on kergesti ligipääsetavad.

Ühilduvus

Kõiki Linde gaasitõstukeid saab tänu standardvarustusse kuuluvale andmesideseadmele kergesti Linde sõidukipargi haldussüsteemi ühendada. Digitaalne võrgustumine ja sõidukiandmete analüüs ning töötlemine muudavad sõidukid tõhusamaks ja ohutumaks. Samuti optimeerib see hoolduse planeerimist. See suurendab kättesaadavust ja lõpuks ka tootlikkust. Lisaks on Linde gaasitõstukid standardvarustuses varustatud Linde Engine Protection System (LEPS) mootorikaitsesüsteemiga. See jälgib mootori olulisi parameetreid, nagu õlirõhk, jahutusvedeliku tase ja temperatuur. LEPS hoiatab juhti eelseisva mootorikahjustuse eest ja annab märku hooldustööde vajalikusest. Lisaks LEPS-ile aitavad ka arvukad muud funktsioonid ära hoida seisakuid ja seega tarbetuid kulusid.

Gaasitõstuki eeliste ülevaade

Tõhus

Hüdrostaatiline ajam ja Linde Load Control võimaldavad juhil kõiki sõidu- ja mastiliikumisi juhtida täpselt ja kiirelt.

Turvaline

Suurepärane nähtavus ja erinevad abisüsteemid suurendavad igapäevast tööohutust.

Mugav

Suured ja kvaliteetsed kabiinid meenutavad tänapäevaste autode salongi. See võimaldab kiiret ja pingevaba tööd.

Säästlik

Linde hüdrostaatiline süsteem töötab ilma ülekande, siduri, diferentsiaali ja trummelpiduriteta. See hoiab töö- ja teeninduskulud madalad.

Tugeva konstruktsiooniga

Hüdrostaatiline ajam koos tugeva konstruktsiooniga mootoriga peab vastu ka karmis püsikäituses ja rohkete töötundide korral. Paljud komponendid on täiesti või peaaegu hooldusvabad.

Alati ideaalselt sobiv

Linde pakub klientidele eriteenindust: Iga töö on individuaalne ja seetõttu on igal gaasitõstukite seerial erinevad konstruktsioonivariandid, varustusvõimalused ja soovi korral ka individuaalsed rätsepalahendused. Individuaalsetele nõudmistele vastava varustusega Linde kliendid saavad oma sõiduki jõudluspotentsiaali täielikult ära kasutada. Lisaks töötab Linde välja vajaduspõhiseid lahendusi klientide nõudmistele, mis ulatuvad standardvalikutest kaugemale. Linde pakub ka olemasolevatele gaasitõstukitele mitmesugust lisavarustust alates soojendusest ja kliimaseadmest kuni integreeritud külgnihkeseadme või LED-töötuledeni. Nii saab ka olemasolevaid sõidukeid varustada muutunud kasutusvaldkondade jaoks.

KKK – gaasitõstukite korduma kippuvad küsimused

Mis on gaasitõstuk?

Tõstukit, tööstuslik tõstuk, millel on oma gaasiajam, nimetatakse gaasitõstukiks. Gaasitõstukeid juhib üks inimene ja neid kasutatakse kaupade transpordiks.

Kellel on lubatud gaaitõstukiga sõita?

Gaasitõstuki juhtimiseks on vajalik tõstukiluba. Auto juhiluba pole vaja. Noorematele kui 18-aastastele on kahveltõstukit kasutamine lubatud vaid teatud tingimustel ja järelvalve all.

Kui palju gaasitõstuk maksab?

Gaasitõstuki hind on mudeliti erinev. Kogukulud sõltuvad muuhulgas tõstuki kandevõimest ja varustusest.

Milliseid varustusvõimalusi pakuvad Linde gaasitõstukid?

Igal seerial on erinevad mudelivariandid ja suur hulk varustusvõimalusi. Linde rakendab seda tavalises seeriatootmises.

Millised on gaaitõstuki käituskulud?

Mudeli valik ja kasutusviis mõjutavad oluliselt seda, kui suured on kontrolli- ja hoolduskulud. Põhimõtteliselt tarbivad Linde gaasitõstukid väga vähe kütust ning nende teenindus- ja hoolduskulud on madalad. Linde gaasitõstukid ei vaja palju hooldust nõudvat pidurisüsteemi, kuna vähekuluva hüdrostaatilise pidurisüsteemi suletud õliring pidurdab sõidukit automaatselt, kui juht pedaali ei vajuta. Hüdraulikaõli on vaja vahetada ainult iga 6000 töötunni järel. Gaakütusmootori aurustit tuleb hooldada kõige varem pärast 3000 töötundi.

Kui palju kütust kasutab Linde gaasitõstuk?

Linde gaasitõstukite kütusekulu oleneb mudelist ja kasutusviisist. Linde tõstukite kütusekulu jääb vahemikku 1,9–6,2 kg/h, mis tähendab, et need tarbivad valdkonna võrdluses kõige vähem gaasi.

Millistele emissiooninõuetele vastavad Linde gaasitõstukid?

Gaasitõstukite heitgaasid kuuluvad ohtlike ainete määruse alla. Töökeskkonna piirnormid (AGW) on loetletud TRGS 900-s. Tõstuki kasutamisel on olulised järgnevad töökeskkonna piirnormid: CO 35 mg/m3, propaan 1800 mg/m3 ja CO2 9100 mg/m3. Linde gaasitõstukid vastavad liikuvate töömasinate heitgaaside rangetele juhistele vastavalt EL määrusele 2016/1628/EL. See tähendab: Kui laooperaatorid tagavad TRGS 900 järgimise õigete töötingimustega (sobiv ventilatsioonikontseptsioon, sobiv sõidukite arv, sobiv kasutusintensiivsus jne), saab Linde gaasitõstukeid kasutada ka siseruumides.

Milliseid abisüsteeme pakub Linde gaasitõstukitele?

Linde gaasitõstukitele on saadaval erinevad standard- ja lisaabisüsteemid. Linde Curve Assist reguleerib sõidukiirust proportsionaalselt rooli pöördenurgaga, et tagada maksimaalne stabiilsus. Linde Load Assisti abil vähenevad vastavalt tõstekõrgusele ettekalle ja tõstekiirus. Linde Safety Pilot kuvab koorma keskpunkti, koorma massi, suurima lubatud tõstekõrguse ja muid olulisi parameetreid ning sekkub kriitilistes olukordades ennetavalt. Linde Motion Detection tuvastab liikumised tõstuki taga ja takistab sõiduki ärasõitu. Nii kaitseb süsteem seal liikuvaid inimesi. Lisaks on selle abil kaitstud jalakäijad. Linde Safety Guard See on abisüsteem, mis tuvastab sõidukite asukoha sentimeetri täpsusega, käivitab hoiatussignaalid ja vähendab automaatselt kiirust.

Milliseid eeliseid pakub hüdrostaatiline ajam?

Hüdrostaatiline ajam on Linde gaasitõstukite suurepärase, täpse ja tundlikult juhitava võimsuse aluseks. Täpselt õige võimsus on olemas igas tööolukorras, kuna suletud ja hooldusvaba hüdraulikasüsteem edastab mootori jõu kadudeta veoratastele ja tõstehüdraulikale. Muutuva töömahuga aksiaalkolbpump käitab õlivoolu kaudu ühte aksiaalkolbmootorit veoratta kohta. Nii muundatakse õlivool vahetult pöördliikumiseks. Kaks eraldi pedaali juhivad õlivoolu suunda ja voolukiirust: sõiduk liigub parema pedaaliga edasi ja vasaku pedaaliga tagasi. See võimaldab sõidukiirust pidevalt kontrollida ja sõidusuunda kiiresti muuta ilma jalgu liigutamata. See võimaldab täpset manööverdamist kõige kitsamates kohtades, sujuvat käivitamist ning täpset ladustamist ja väljavõtmist riiulitel.

Milliseid digitaalse ühenduvuse võimalusi pakub Linde oma gaasitõstukitele?

Linde tõstukitel on standardvarustuses andmeedastusseade. Vastavalt vajadusele saab olulisi tõstukiandmeid edastada mobiilside võrgu või WiFi kaudu teie serverisse või Linde Material Handlingu kesksesse pilveserverisse. Linde pakub ka Truck Health Management teenust, mis annab teada sõiduki kulumisest ja võimalikust kahjust. See vähendab tõsisemate tagajärgedega kahjustuste ohtu ja tagab sõidukite püsivalt kõrge töövõime. Lisaks saab Linde gaasitõstukeid mis tahes sõidukipargi haldussüsteemi integreerida. See võimaldab kasutajatel tõstukite koormust optimeerida, hooldusvälpu paremini planeerida ja kasutust ning muid juhi ja tõstukitega seotud protsesse hallata. Linde tagab teabe kogumisel, edastamisel, töötlemisel ja salvestamisel mitmekordse krüptimise abil vastavuse kõrgeimatele andmekaitsestandarditele.

Liisimine, ostmine või rentimine?

Kui olete leidnud oma soovitud sõiduki, võtke meiega lihtsalt ühendust! Hea meelega nõustame Teid Teie gaasitõstuki rahastamisel – alates lühiajalistest abimeestest kõrghooajal kuni pidevaks kasutamiseks mõeldud tööhobusteni: Lindel on kõigi vajaduste jaoks õige rendi-, liisingu- või ostupakkumine. Linde nõustamine annab ülevaate kõikidest võimalustest.