See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Virnastajad

Kiired manööverdusmasinad
Linde Material Handlingu virnastaja kasutusel Meggle Wasserburgis

Kuni kaks tonni, kuni kuue meetri kõrgusele ja tavaliselt kitsastes vahekäikudes, kus on vähe ruumi manööverdamiseks ja seda nii kiiresti kui võimalik – ideaalne töö Linde Material Handlingu virnastajate jaoks. Kaupade transportimisel, pealelaadimisel, mahalaadimisel ja ladustamisel: Linde virnastajad tõstavad raskeid koormaid vaevata üksteise peale, riiulitele või sõidukite laadimisaladele. See muudab need olenevalt konstruktsioonist asendamatuteks abilisteks väikeladudes, välialadel ja ka suurtes ladudes raskete ja suuremahuliste kaupade transportimisel. Linde pakub igale marsruudile sobivat sõidukit, kandevõimet ja tõstekõrgust.

Linde virnastajate tugevad küljed tulevad esile seal, kus on vaja kiiret ja ohutut tööd – isegi kõige kitsamates kohtades. Tänu kitsale kerele on Linde virnastajad koormate käitlemisel manööverdatavad ja täpsed. Tänu kaasaegsele sõidujuhtimisele manööverdavad ja kiirendavad need sujuvalt, jõnksudeta ja energiasäästlikult. Võrreldes kahveltõstukitega on need kergemad, kompaktsemad ja paremini manööverdatavad, mistõttu sobivad kitsastesse vahekäikudesse. Paljudel mudelitel on ka vabatõstemast normaalse kõrgusega ustest läbi sõitmiseks.

Ergonoomiline juhtsang, millel kasutajad ulatuvad hõlpsasti kõikide juhtelementideni, tagab sõiduki intuitiivse ja tõhusa juhtimise. Tänu kaasaskäidava virnastaja sügava paigaldusega juhtsangale liigub juht alati sõidukist ohutus kauguses. Abisüsteem Linde Load Management pakub täiendavat ohutust laos: See annab märku, kui kandevõime läheneb piirile, optimeerib sõidukiirust olenevalt tööolukorrast ja kuvab maksimaalse ladustuskõrguse.

Loe veel

Virnastajad jagunevad kolme kategooriasse: manuaalsed, poolmanuaalsed ja täiselektrilised. Manuaalsed virnastajad – tuntud ka kui käsi- või hüdraulilised virnastajad – kasutavad tõstehüdraulikat, seega on nende käitamiseks vajalik füüsiline pingutus väga suur. Poolelektrilistel virnastajatel on tõstemootor, kuid transport toimub käsitsi. Elektrilistel virnastajatel on tõste- ja veomootor. Linde Material Handlingu virnastajad on kõik täiselektrilised.

Kaasaskäidavad ja platvormversioonid võimalikud: Linde virnastajad

Kaasaskäidavad virnastajad

Kaasaskäidavad virnastajad, milles juht juhib sõidukit kõndides juhtsanga abil, on ökonoomne lahendus koormaga lühikeste vahemaade läbimiseks. Tänu elektrimootorile saab kaupa ohutult ja täpselt soovitud tõstekõrgusele tõsta. Kõikjal, kus on vaja suurepärast manööverdusvõimet ja väikest pöörderaadiust, tulevad esile kaasaskäidava virnastaja tugevused. Kas töökodades, külmhoonetes ja kasvuhoonetes või aias ja supermarketites: kaubavedu on kaasaskäidavate virnastajate üks spetsialiseerumise valdkondi.

L06 – 16 AC

Kompaktsed L06 – L16 AC virnastavad ja transpordivad väikese ja keskmise suurusega koormaid, kus ruumi on vähe ja vahemaad lühikesed.

Loe veel

L10 – L12

Kitsa šassii ja hea mastinähtavusega elektriliste virnastajatega L10 – L12 saab ohutult manööverdada ka kitsastes tingimustes.

Loe veel

L10 – L12 AS

Elektrilised laiendatava koormaõlaga tõstukid transpordivad suletud kahvliavadega kaubaaluseid ja väikekonteinereid kiiresti kitsastes kohtades.

Loe veel

L14 C

L14 C liigutab täpselt ja tõhusalt kergeid kuni keskmise raskusega koormaid, nagu kaubaalused, võrk- või kaubakastid.

Loe veel

L14 – L20

Lisaks elektrilisele juhtsüsteemile on võimsad L14 – L20 suure kandevõimega ning sobivad ideaalselt kitsastes vahekäikudes või liftides käitamiseks.

Loe veel

D06 – D08

Manööverdatavad topeltlaaditavad virnastajad D06 – D08 sobivad ideaalselt rakendusteks, kus on olulised kiired transpordi- ja tellimuste komplekteerimise protsessid.

Loe veel

D10

Topeltlaaditav virnastaja D10 kannab korraga kahte kaubaalust, võimaldades kiiret materjalivoogu kitsastes ja hõivatud keskkondades.

Loe veel

D12 – D14

Topeltlaaditavad virnastajad D12 – D14 on paindlikud ja võimsad multitalendid, mis võimaldavad kahe kaubaaluse samaaegset transportimist.

Loe veel

MM10 / ML10

Elektrilisi ML10 ja MM10 saab kasutada väga paindlikult – näiteks tellimuste ergonoomiliseks komplekteerimiseks või kergemate kaupade transportimiseks.

Loe veel

Lahtilükatava platvormiga virnastajad

Virnastajad, mida saab soovi korral kasutada kaasakäidava või sõitmistõstukina, sobivad ideaalselt keskmise kaaluga koormate virnastamiseks ja väljatoomiseks lühikestel kuni keskmistel vahemaadel. Lahtilükatava seisuplatvormiga tõstukid on eriti tõhusad sellistes piirkondades nagu välislaod, tarnetsoonid ja laod, kus ei pea läbima pikki vahemaid, aga tuleb käsitseda keskmise raskusega koormaid. Olenemata vajalikust tõstekõrgusest, kandevõimest ja ukse kliirensi kõrgusest pakub Linde õiget mudelit.

D10 AP

Topeltlaaditav virnastaja D10 AP veab kahte kaubaalust mugavalt läbi lao – paindlik nii kaasakäidava kui ka sõitva mudelina.

Loe veel

D12 – D14 AP

Tänu lahtiklapitavale platvormile saab mitmekülgseid topeltlaaditavaid virnastajaid D12 – D14 AP kasutada paindlikult sõitva mudelina.

Loe veel

D12 HP AP

Lahtilükatava seisuplatvormiga topeltlaaditavaid virnastajaid D12 HP AP saab paindlikult kasutada nii sõidu- või kaasaskäigurežiimis.

Loe veel

L14 – L20 AP

Lahtilükatava platvormiga L14 – L20 AP tagavad tõhusa ja kiire ladustamise keskmise tõstekõrguse juures.

Loe veel

L 14 – L16 AS/AS AP

Kompaktsed laiendatava koormaõlaga tõstukid L14 – L16 AS/AS AP on mõeldud kiireks kaubaaluste käitlemiseks väikestes ruumides – neid saab kasutada paindlikult nii kokkuklapitud platvormiga kaasa kõndides või lahtiklapitud platvormiga sõites.

Loe veel

Platvorm-virnastajad

Platvorm-virnastajatega on võimalik nii pingutuseta transportimine maapinnal pikematel vahemaadel kui ka koormate tõstmine ja langetamine. Liitiumioonakud on saadaval lisavarustusena ning neid saab kiiresti ja lihtsalt laadida igast pistikupesast. Tänu oma vastupidavusele ja ergonoomilisele seisvale või istuvale töökohale sobivad platvorm-virnastajad eriti hästi pikkade vahemaade läbimiseks suurte koormatega, näiteks väliladudes ja tarnetsoonides, veoautode peale- ja mahalaadimisel ning tootmisliinidel. Sõltuvalt vajalikust tõstekõrgusest, kandevõimest ja kohalikest tingimustest saab virnastajaid varustada kahe- või kolmekordse mastiga.

D10 FP

Vaid 720 mm šassii laiusega võimas topeltlaaditav virnastaja D10 FP on äärmiselt manööverdatav ka kõige kitsamates kohtades.

Loe veel

D12 RW

Topeltlaaditavad universaalmasinad D12 RW, mis on varustatud juhiistmega, on kiired ja ergonoomilised kahe kaubaaluse transportimisel keskmistel ja pikkade vahemaadel.

Loe veel

D12 R

Topeltlaaditavad juhiistmega virnastajad D12 R transpordivad kahte kaubaalust kiiresti ja tõhusalt – isegi keskmiste ja pikkade vahemaade läbimisel.

Loe veel

D12 S – D12 SF

Topeltlaaditavatel virnastajatel D12 S/SF on kitsas kere kitsastes kohtades manööverdamiseks.

Loe veel

D12 HP SP

Topeltlaaditavad virnastajad D12 HP SP on suure jõudlusega sõidukid peale- ja mahalaadimiseks, samuti ladustamiseks ja transpordiks.

Loe veel

D12 – D14 SP

Linde topeltlaadurid D12 – D14 SP on mitmekülgsed ning pakuvad maksimaalset kaitset ja mugavust.

Loe veel

L14 – L16 R/Ri

Virnastajad L14 – L16 R võimaldavad suurt tõstekõrgust ning pakuvad juhile parimat vaadet koormale ja ümbrusele.

Loe veel

L14 – L16 RW

Virnastajad L14 – L16 RW võimaldavad maksimaalset tõstekõrgust suure koormusega – isegi keskmiste ja pikkade vahemaade puhul.

Loe veel

L14 – L16 SP

Mitmekülgsed kõrgtõstukid L14 – L16 SP sobivad suurepäraselt tõhusateks käsitsemisprotsessideks kuni viie meetri kõrgusel.

Loe veel

Linde virnastajad sobivad paljudeks rakendusteks: alates kaupade käitlemisest kitsa vahekäigu laiusega ladudes kuni mahukate kaupade ladustamiseni ja kastide virnastamiseni riiulisüsteemides. Linde pakub erineva tõstekõrgusega virnastajaid igaks rakenduseks. Linde virnastajad on saadaval kahes versioonis, mis sobivad vastavale kasutusvaldkonnale: ühelt poolt klassikalised juhtsangaga kaasakäidavad tõstukid ja teisalt sõitvad seisu- või istumisplatvormiga mudelid.

Omadused

TURVALISUS

Virnastajad peavad kiiresti sõitma punktist A punkti B, manööverdama kitsastes vahekäikudes ja vedama raskeid koormaid. Operaatorite ohutus on esmatähtis. Kaasaskäidavate tõstukite pikk ja madal juhtsang tagab alati piisava ohutuskauguse sõiduki ja juhi vahel. Lõppasendi takistus välistab juhtsanga vabastamisel tagasilangemise. Juhtsanga käepideme disain kaitseb operaatori käsi, samas kui sügav kere hoiab ära võimalikud jalavigastused. Optimeeritud nähtavus läbi masti tagab ohutu manööverdamise. Linde Safety Speed turvasüsteem reguleerib sõidukiirust automaatselt juhtsanga kaldenurga järgi. Kurvides vähendatakse kiirust automaatselt ja sõiduk pidurdatakse automaatselt, kui ajamilüliti vabastatakse.

ERGONOOMILISUS

Ergonoomikal on oluline roll, eriti kaasakäidavate virnastajate puhul. Tõstukeid kasutatakse sageli rasketeks töödeks lühikestel kuni keskmistel vahemaadel. Et operaatorid saaksid kahveltõstukeid võimalikult vähese füüsilise pingutusega juhtida, kasutab Linde paljudel mudelitel servovõimendiga elektrilist roolimist. See suurendab sõidukite manööverdusvõimet ja muudab seega koorma käitlemise lihtsamaks. Suure pöördemomendiga mootor kõrge tõstejõuga tõstukitel tagab hea kiirenduse, mida saab vajadusel võimendusefektiga suurendada. See tähendab, et tõstukid saavad ohutult ja usaldusväärselt hakkama ka nõudlikes sõiduolukordades, nagu järsud kaldteed.

KÄITLUS

Kompaktne ja paindlik: see iseloomustab Linde virnastajaid kõige paremini. Sõidukid on ehitatud kitsaste vahekäikude ja kitsaste laoruumide jaoks. See on võimalik tänu sõiduki ruumisäästlikele mõõtmetele ja manööverdatavale juhtsangale. Kohandatud tehniline varustus toetab ka järgnevat: aeglase kiiruse funktsiooniga saab virnastajaid manööverdada kiirusega 1,5 km/h, kui juhtsang on vertikaalasendis – ideaalne väga kitsastes kohtades. Pehme Soft Landing funktsioon hoiab ära kahvliharude kulumise ja kaitseb koormat langetamisel. Linde varustab virnastajad valikuliselt ka lisatõstega. See muudab laadimisrampidel, nõlvadel või ebatasastel pindadel navigeerimise lihtsamaks.

HOOLDUS

Linde virnastajad ühendavad maksimaalse käideldavuse minimaalsete hoolduskuludega. Sõidukeid iseloomustab eriti stabiilne konstruktsioon, millesse on kõik elektrilised osad kindlalt integreeritud. Tugev šassii ja hooldusvaba vahelduvvoolumootor pikendavad kasutusiga veelgi. Olenevalt kasutusviisist vajab sõiduk hooldust vaid kord aastas. Tänu sõiduki viimistletud disainile ja tehnoloogiale saab hooldustehnik teostada hooldust kiiresti ja lihtsalt. Kõik sõiduki asjakohased komponendid on mootorikatte taga kergesti ligipääsetavad. Kõiki teenindusandmeid saab CAN-siini süsteemi abil kiiresti sülearvutis välja lugeda. Selle põhjal saab jõudlusparameetreid kohandada vastavalt sõiduki kasutusviisile.

ÜHENDUVUS

Sõidukipargi haldussüsteem Linde connect annab kasutusse kogu teabe. Digitaalne multifunktsionaalne näidik kuvab kasutajale igal ajal põhjaliku teabe tõstuki hetkeolekust. Ekraanil on ühe pilguga näha aku laetuse olek, töötunnid ja hoolduse olek. Hoiatusvajadusest annab märku hoiatustuli. Nii suurendab ühendamine sõidukipargi haldamise efektiivsust ja suurendab iga üksiku sõiduki kättesaadavust.

Virnastaja eeliste ülevaade

Paremini manööverdatav

Linde virnastajad on tänu kompaktsele disainile eriti hästi manööverdatavad. Neil on sujuv juhtimine ja võimas ajam.

Turvaline

Kombinatsioonis tagavad sügava paigutusega juhtsang, sügava asetusega kere ja hea masti nähtavus ohutu transportimise ning ladustamise ja väljavõtmise protsessid.

Täpsus

Ergonoomiline ja intuitiivse disainiga juhtsang võimaldab eriti täpset, tundlikku ja agiilset käsitsemist.

Ökonoomne

Kergesti ligipääsetavad komponendid ja CAN-siini süsteem sõiduki andmete kiireks analüüsiks lühendavad hooldusprotsesse ja suurendavad kasutatavust.

Täpsed virnastajad

Iga ladustamine/väljavõtt või transport on erinev. Linde pakub seetõttu virnastajate standardvarustuses palju erinevaid varustusvariante. Valida saab muuhulgas kaasakäidava või platvormvariandi erinevate töökontseptsioonide ja erinevate tõstemasti versioonide vahel. Iga rakenduse jaoks on saadaval vähemalt üks sobiv lahendus. Lisaks pakub Linde koos oma müügipartneritega individuaalseid eritellimusel valmistatud tooteid või lisavarustust.

KKK – korduma kippuvad küsimused virnastajate kohta

Mis tüüpi virnastajaid on olemas?

Linde pakub virnastajaid kolmes erinevas versioonis, mis erinevad peamiselt oma kasutusviisi ja kandevõime poolest. Olenevalt rakendusalast ja nõuetest saab valida järgmised kasutusviisid: kaasaskäidavad virnastajad, lahtilükatava platvormiga virnastajad või fikseeritud platvormiga virnastajad.

Kus saab kasutada virnastajaid?

Virnastajad sobivad väga erinevateks rakendusteks. Olenevalt konstruktsioonist saab neid kasutada nii väikestes ja suurtes ladudes kui ka välialadel ning sõidukitele kauba peale- ja mahalaadimiseks. Virnastajad on lihtne kompaktne lahendus kaupade ja aluste transportimiseks, mida tuleb tõsta ja langetada mitme meetri ulatuses.

Mis on lisatõste?

Lisatõste võimaldab suuremat kliirensit. See muudab koormate transportimise ja manööverdamise lihtsaks isegi laadimisrampidel, nõlvadel või ebatasastel pindadel. Lisatõstega tõstetakse vaid sõiduki koormaratta tugesid.

Kui kõrgele suudavad virnastajad kaubaaluseid tõsta?

Kõige võimsamad mudelid suudavad korraga peale võtta ja ladustada kahte kaubaalust. Need ulatuvad kuni 6216 mm tõstekõrguseni ja nende kandevõime on kuni 2000 kg.

Liisimine, ostmine või rentimine?

Kui olete leidnud oma soovitud sõiduki, võtke meiega lihtsalt ühendust! Anname teile hea meelega nõu teie tõstuki rahastamisel - lühiajalisest abilisest kuni pikaajalise igapäevaelu lemmikuni: Linde pakub igale vajadusele vastavat energiasüsteemi Rendi-, järelmaksu-, üüri-, liisingu- või ostupakkumine. Linde nõustamine annab ülevaate kõikidest võimalustest.