See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Komplekteerimistõstukid

Vähema jõuga rohkem käivet
Kaks komplekteerimistõstukit riiulitega laos töötamas

Komplekteerimine minimaalse jalavaevaga

Komplekteerimise kiirus oleneb lõpuks tõstukijuhist. Kui tema töökoormus ja jalavaev on väike, siis säästab see palju jõudu ja aega. Siiski on laotoimingud ja kaubaliigid olenevalt valdkonnast ja ettevõttest erinevad. Seetõttu panustab Linde Material Handling oma komplekteerimistõstukite puhul moodulehitusega variantidele, mis aitavad juhi kehalist koormust vastavas töökeskkonnas minimeerida ja suurendada korjetoimingute tõhusust.

Kõigis tõstukites on ergonoomilised töötingimused: vibratsioonisummutusega tööplatvorm, intuitiivselt paigutatud juhtimiselemendid, madala kõrgusega lävi ning piisavalt ruumi terminalidele ja hoidikutele. Linde koostab moodulsüsteemide alusel individuaalseid tõstukeid. Selle tulemusel sobib iga nende detail vastavasse rakendusse, ja see on suure käitlusjõudluse võti.

Lahendused igale töökõrgusele

Linde pakub laias valikus komplekteerimistõstukeid erinevate riiulitasandite, vahekäigu laiuste ja komplekteerimismeetodite jaoks. Kõrgmudeli (V-mudeli) maksimaalne haardekõrgus on näiteks kaksteist meetrit. Linde on iga tasandi jaoks välja töötanud spetsiaalsed, kaupade korjet hõlbustavad konstruktsioonielemendid, alates juhikoha ja juhtimiselementide paigutusest kuni lahtiklapitava kabiinipiirdeni.

Komplekteerimistõstukid laohallis

Ergonoomiline töötamine kõigil tasanditel

Keskendunud ja tõhus komplekteerimine eeldab ergonoomilisi töökohti. Seda on silmas peetud nende komplekteerimistõstukite iga detaili puhul. Madal lävi säästab sisse- ja väljakäimisel jalgu, kummilaagrite abil raamist lahutatud platvormid ja libisemisvastased jalamatid summutavad vibratsiooni ning ergonoomilise paigutuse ja kujuga juhtimiselementidega on hõlbus juhtida. Vajadusel saab operaator juhtida tõstuki funktsioone kahest kohast. Kõrgetel tasanditel töötamiseks ettenähtud mudelitel on madala rinnatise ja külgmiste kallutatavate piiretega suur kabiin. Lõpuks on suurel kõrgusel töötamine sama lihtne ja turvaline nagu põrandatasandil.

Maksimaalne turvalisus

Juhi kogu keha jääb kaitstult tõstukikontuuri sisse nii sõidu ajal kui ka siis, kui platvorm komplekteerimise ajal üles ja alla liigub. See on tagatud kompaktse rooli ja suure seisupinnaga. Olulised on ka mitmed abisüsteemid. Näiteks langetavad tõstukid kurvides automaatselt kiirust. Sama kehtib ülestõstetud kabiiniga sõitmisel. Valikulised isikukaitsesüsteemid mõõdavad skanneriga sõiduteed ja peatavad takistuste korral tõstuki. Tehnikud defineerivad tõstukisüsteemi kasutuskoha põhised tõste- ja langetuspiirid. Siis ei teki enam madalast laest ega põrandast tingitud ohte.

Täpselt sobivad tõstukid hoogsaks komplekteerimiseks

Kui kõrgel kaubad on? Kui suured ja rasked? Milline peab olema juhi korjesagedus? Iga käitaja vastab siin erinevalt. Seetõttu töötab Linde moodulsüsteemi põhjal välja täiesti individuaalseid komplekteerimistõstukeid – näiteks erineva mastikõrguse, tööplatvormi, raamisuuruse, kasutus- ja juhtimiskontseptsiooniga. Lõpuks on iga tõstuk täpselt ülesande kohane ja hõlbustab igat haaret.

Komplekteerimistõstukite väljatöötamise edendaja

Linde arendab oma komplekteerimistõstukeid pidevalt edasi. Siht on muuta juhi töötingimusi aina turvalisemaks ja ergonoomilisemaks. Näiteks on uusima põlvkonna komplekteerimistõstukid veelgi madalama lävega. Samal ajal on fookuses tõstukite moodulkontseptsioon. Valikvarustuse hulk täieneb pidevalt.

Käidava platvormi ja kahvli lisatõstega Linde keskmiste kõrguste komplekteerimistõstuk V10.

Viis korda jõudsamad

Kiiremad

Komplekteerimistõstukid on võimelised sõitma ja samal ajal oma platvormi tõstma. Sellise vertikaalliikumisega jõuab juht kärmelt oma sihtkohta.

Turvalisemad

Integreeritud kontaktandurid ei lase tal sõidu ajal oma käsi raamist välja panna. Tõstuki juhtseade reageerib sõidukäskudele alles siis, kui käed on juhtimiselementidel.

Jõusäästja

Kõrgemate töötasandite mudelitel on elektrilise seirega kallutatavad piirded. Juhi toetumisel piirde vastu liigub see välja ja suurendab tema küündivust ligi 50 sentimeetrit. Nii saab riiulis olevaid kaupu hõlpsamini kätte.

Tervisesäästlikumad

Komplekteerimistõstukite seisuplatvormid on kummilaagritega mehaaniliselt lahutatud. Juhile ei kandu veermiku ja raami vibratsiooni üle või on see oluliselt summutatud.

Tõhusamad

Linde sõidukipargi haldussüsteem connect: ning mitmed poolautomaatsed abisüsteemid võimaldavad käitajatel tõstukite kogu kasutustsüklit optimeerida.

Linde V Modular-tüüpi kõrgkomplekteerimistõstuki juhikoha lähivõte.

Kliendikohane turvalisus ja tõhusus

Linde komplekteerimistõstukid põhinevad moodulkontseptsioonil. Kuid kasutajad ei vali pelgalt mudeli masti, mootorit ja raami. See hõlmab eelkõige paljut töötingimuste ja turvalisusega seonduvat. Valikvarustusse kuuluvad nt abisüsteemid, töövahendite kinnitussüsteemid, kõrvalkõndimise nupud, akustilised helisignaalid, peeglimoodulid ja ergonoomilised tugipolstrid.