See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Kõrgriiulivirnastajad | kitsaste vahekäikude tõstukid

Suure teisaldusjõudlusega läbi kitsa vahekäigu
Linde Material Handlingu kaks kitsa vahekäigu tõstukit kõrgriiulitega laos töötamas.

Kiirelt ja turvaliselt läbi kitsaste vahekäikudega lao

Suur teisaldusjõudlus ja üliturvalised käitlusprotsessid kitsastes ruumioludes – Linde Material Handlingu kõrgriiulivirnastajad ja suure tõstekõrgusega komplekteerimistõstukid on kitsaste vahekäikude väljakutsete jaoks loodud. Nende sõidu- ja tõstemootorid võimaldavad kahveltõstukil samaaegselt kiirendada ja tõsta, et riiulis kiirelt soovitud kohta jõuda.

Samal ajal reguleerib Linde süsteemi juhtseade olenevalt koorma kaalust tõste- ja liikumiskiirust ning optimeerib sõidusituatsioonist sõltuvalt võimsust. Teised Linde abisüsteemid kaitsevad õnnetuste eest ja aitavad kiirelt läbi lao navigeerida. Pidurdamise ja koorma allaviimise energiatagastus säästab energiakulusid ja suurendab töövalmidust. Olenevalt mudelist ja konfiguratsioonist on kandevõime kuni 1,5 tonni.

Kitsa vahekäigu tõstuk laohallis

Maksimaalne jõudlus kõrgriiulitega laos

Linde Material Handlingu kitsa vahekäigu tõstukid võimaldavad erakordset tempokat koormakäitlust. Seitsme meetri kõrguse riiuli korral on töötluskiirus kuni 30 kaubaalust tunnis, mis on vastukaalutõstukite või lükandmastiga virnastajatega võrreldes oluliselt kiirem. Määrava tähtsusega on asjaolu, et tõstukid kiirendavad ja tõstavad samaaegselt. Näiteks saab kaubaalust suurel kõrgusel diagonaalis väga ruttu teisaldada.

Süsteem tagab suurema tootlikkuse

Selleks, et kitsas vahekäigus kiirelt võimalikult palju kaupa transportida, kasutavad Linde VNA-kahveltõstukid mitmeid abisüsteeme ja lisavarustusse kuuluvat Linde laonavigatsiooni. Juhti abistav süsteem kuvab ekraanil laos oleva kauba täpse asendi. Juhil tarvitseb vaid sõidufunktsioon sisse lülitada ja ta jõuabki täpselt oma sihtkohta.

Alternatiivina on saadaval erinevad positsioneerimise abisüsteemid, nt suures kõrguses käitlust hõlbustavad kaamerasüsteemid või automatiseeritud kahvlitsükkel. Nupu vajutamisel teeb tõstuk kaubaaluse sisse- ja väljaladustamisel kolm liikumist iseseisvalt. Linde System Control tuvastab, kas koorem on kahvlil, ja käivitab automaatselt vastava liikumistsükli.

Kõigile turvalisem

Kitsad vahekäigud pole tõstukijuhile kuigi ülevaatlikud. Seetõttu on Linde kõrgriiulivirnastajatel rohkelt turvaelemente, mis vähendavad juhi ja teiste töötajate õnnetusriski miinimumini. Näiteks aktiveerib lisavarustusena saadav vahekäigu turvaabiline (ASA) sihitud sõidukäske, et tõstuk sõidaks põranda ebatasasuste korral aeglasemalt, või piirab takistuste (nt laekandurite) korral maksimaalset tõstekõrgust. Tööohutuse tagamiseks peab juht juhtimisploki aktiveerimiseks kasutama mõlemat kätt, ja tõstuki liigutamiseks tuleb aktiveerida istmes või kabiini põrandal olev autostopi lüliti.

Kahveltõstukite tervisesäästlik töökoht

VNA-kahveltõstukite töökoht on ergonoomiline: kõik juhtimiselemendid on ergonoomilise kujundusega ja hõlpsalt ligipääsetavad, juhtimine toimub mugavate mitmeteljeliste hoobadega ning on palju panipaiku. Tänu sellele on ruumikas kabiinis kergem töötada. Ringvaadet optimeerivad mitmed peegli- ja kaamerasüsteemid, mis aitavad juhil pingutavaid kehaliigutusi vältida.

Kuidas automaatne navigeerimine kitsas vahekäigus käib?

Kaubatranspordi lähtekohaks on alati kliendi laohaldussüsteem: kesksüsteem saadab WiFi võrgu kaudu vajalikud sihtandmed kahveltõstukis olevale vastuvõtjale. Tõstuk määrab oma hetkeasendi RFID-transpondri või vöötkoodi abil. Samal ajal annab tõstukisse integreeritud tõstekõrguse mõõtesüsteem teavet hetkekõrguse kohta. Tõstukisüsteem võrdleb teavet salvestatud laokaardiga. Sel viisil toimub väga täpne 3D navigatsioon. Juht lülitab ainult sõidufunktsiooni.

Kliendirakenduse video: Hollandi kontsernis MegaGroup on Linde rakendanud poolautomaatse kitsaste vahekäikude navigatsiooni.

Viiekordselt jõudsamad

Kiiremad

Kitsaste vahekäikude tõstukid kiirendavad ja tõstavad samaaegselt. Tõstuki stabiilse konstruktsiooni tõttu saab isegi suurel kõrgusel tõsta keskmisest suurema kiirusega.

Turvalisemad

Nutikad abisüsteemid hoiavad ära inimestega seotud õnnetused ega lase riiuliga ega põranda või lae takistustega kokku põrgata. Käive suureneb.

Tugevama konstruktsiooniga

Tugevama konstruktsiooniga tehnoloogia hoiab hoolduse ja kasutustsükli kulud väiksed. CAN-siini ühendus võimaldab hooldustehnikutel tõstuki kõiki väljundandmeid sülearvutist vaadata ja kontrollida.

Tervisesäästlikumad

Kõik juhtimiselemendid on ergonoomiliselt paigutatud ja hõlpsasti käsitsetavad, iste on mitmeti reguleeritav.

Planeeritavamad

Sõidukipargi haldussüsteem Linde Connect võimaldab tõstukite kogu kasutustsüklit optimeerida.

Vastupidavamad

Pidurdamisel ja langetamisel tekkiv energia juhitakse akusse tagasi. Nii saab kitsaste vahekäikude tõstukeid kauem kasutada.

Kitsaste vahekäikude tõstuki juhikabiin

Kitsaste vahekäikude tõstukid vastavalt soovile

VNA-tõstukitele on olemas suures valikus mooduleid – nt erinevaid mootoreid, akusid, šassiisid, kabiine ja maste. Valiku puhul on määravaks soovitud kandevõime, teisaldusjõudlus või tõstekõrgus. Kabiini sisustust on võimalik paigaldiste, alternatiivsete juhtseadmete ja istmetega suvaliselt kombineerida; külmlaos kasutamiseks saab tellida suletud kabiini. Viimaks on kliendil täpselt sobiv lahendus paljudeks töötundideks.

Lisaks töötab inseneride meeskond välja kliendispetsiifilisi lahendusi eriomasteks rakendusteks.