See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.
 • 0 - 1700 (kg)
 • 0 - 12755 (mm)

Product Overview R14 – R17 X

Kompaktne mugavusime

Uuenduslik disain lühikeste lükketeede ja kahekordse ruumi tagamiseks

Virnastajate R14 – R17 X erakordne disain suurendab oluliselt jõudlust, sõidumugavust ja turvalisust. Need sobivad kitsastesse riiulivahedesse kuni 1,7-tonniste koormate ja üle 11,5-meetriste kõrguste jaoks. Aku asukoht kabiini all jätab juhile poole rohkem ruumi. Uus mastikontseptsioon kahekordistab tavaliste virnastajatega võrreldes ka läbi masti nähtavat vaatevälja. Mast on püsivalt raami küljes. Lükkeliikumine toimub spetsiaalse kahvlikelguga. Selline konstruktsioon tagab eriti stabiilse koormakäitluse. Aku asukohast tingitud väga madal raskuskese tagab ka suure jääkkandevõime. Väga lühikeste lükketeedega spetsiaalne konstruktsioon võimaldab kasutada riiulitega ladudes kitsamaid vahekäike.

Omadused

Turvalisus

Tõstukite R14 – R17 X ülilaiad tõstemastid, kitsad mastiprofiilid ja istme asukoht masti lähedal tagavad optimaalse ringvaate. Valikuline sardklaasist panoraamkatus võimaldab koormat ka alt vabalt näha. Automaatselt rakenduv seisupidur suurendab turvalisust nt rampidel ja tõusudel peatumise korral. Abisüsteem Linde Curve Assist abistab juhti sellega, et kohandab kurvides proportsionaalselt kiirust. Neli sõltumatut pidurisüsteemi tagavad tõstuki kiire ja turvalise peatumise igas olukorras. Rohke lisavarustus suurendab turvalisust. Nt võimaldab mastile paigaldatud kaamerasüsteem juhil koormat pidevalt näha.

 • Laiad tõstemastid tagavad ringvaate
 • Automaatne seisupidur
 • Linde Curve Assist
 • Neli sõltumatut pidurisüsteemi

Ergonoomilisus

Laiade tõstemastide tagatud optimeeritud ringvaade ning intuitiivselt kasutatav masti juhtseade Linde Load Control teevad täpse koormakäitluse lihtsaks ja mugavaks. Madalamale paigutatud akuga uudne tõstukikonstruktsioon suurendab juhi töökoha ruumi poole võrra. Kõik sõidu- ja mastifunktsioonide juhtimiselemendid on integreeritud ergonoomiliselt juhiistme käetugedesse ning individuaalselt seadistatavad. Valikuliselt saab istet 10° pöörata ja roolitakistust individuaalselt kohandada. Üksikute elementide koosmõju ja avar ruum võimaldavad väga tõhusalt ja reipalt töötada.

 • Optimaalne ringvaade
 • Poole rohkem ruumi
 • Ergonoomiline koondkontseptsioon
 • Istme ja konsooli individuaalne seadistatavus
 • Seadistatav roolitakistus

Käitlus

Seeria R14 – R17 X ainulaadne konstruktsioon tagab lühikese teljevahega kompaktse raami. Sellest tulenevalt on tõstukid hea manööverdatavusega, mistõttu koormakäitlusel on vaja tavaliste virnastajatega võrreldes vähem ruumi. Käitlusjõudlust suurendavad ka lühike lükketee, ainulaadse läbinähtavusega mast ja standardvarustusse kuuluv kahvlite külgnihkeseade. Madalale, juhi töökoha alla paigutatud aku ja püsivalt raami külge ühendatud mast tagavad tõstukite suure jääkkandevõime ja suure stabiilsuse. Kahe pedaaliga juhtimine ja Linde Load Control võimaldavad tõstukeid kiirelt ja turvaliselt manööverdada.

 • Kompaktne konstruktsioon
 • Lühikesed lükketeed
 • Suurem stabiilsus
 • Suur jääkkandevõime
 • Ainulaadse läbinähtavusega mast
 • Külgnihkeseade standardvarustuses

Hooldus

Nende Linde virnastajate peamiste hoolduskomponentide kerge ligipääsetavus tagab väga kiire ja hõlpsa hoolduse. CAN-siini süsteemiga toimuv kõigi tõstukiandmete ülekanne annab hooldustehnikule teavet elektrooniliste ja mehaaniliste komponentide oleku kohta. Akut saab hõlpsalt vahetada kaubaaluse tõstuki või valikulise vahetusaluse abil. Hooldusvabade elektrimootoritega ja 1000-töötunniste hooldusvälpadega tõstukid on väga usaldusväärsed ja ökonoomsed.

 • Hõlpsalt ligipääsetavad komponendid
 • Hooldusvabad elektrimootorid
 • Lihtne akuvahetus
 • Hooldus iga 1000 töötunni järel
 • Suur ökonoomsus ja töövalmidus

Tehnilised andmed

Model Load capacity/Load Lift Travel speed, with/without load Aisle width with pallet 800 x 1200 along forks Battery voltage/rated capacity (5h)
R14X 1,4 (t) 5655 (mm) 14 / 14 km/h 2756 (mm) 48 / 480 (V)/(Ah) o. kWh
R14X HL 1,4 (t) 12755 (mm) 14 / 14 km/h 3127 (mm) 48 / 920/1000 (V)/(Ah) o. kWh
R14X High 1,4 (t) 6955 (mm) 14 / 14 km/h 2756 (mm) 48 / 690/750 (V)/(Ah) o. kWh
R16X 1,6 (t) 7555 (mm) 14 / 14 km/h 2761 (mm) 48 / 690/750 (V)/(Ah) o. kWh
R17X 1,7 (t) 7855 (mm) 14 / 14 km/h 2977 (mm) 48 / 640 (V)/(Ah) o. kWh
R17X HD 1,7 (t) 10655 (mm) 14 / 14 km/h 2977 (mm) 48 / 920/1000 (V)/(Ah) o. kWh

Erivarustus

Automaatne tsentreerimine

Külgnihkeseade viib kahvlid nupuvajutusega automaatselt keskasendisse.

Tuled

Pöörlev vilkur, vilkurhoiatustuli ja täiendavad töötuled suurendavad juhi ja tõstuki ümbruse turvalisust.

Sõidukipargi haldus

Linde sõidukipargi halduslahendus Connect võimaldab tõstuki- ja kasutajaandmeid registreerida, töödelda ning analüüsida. See tagab tööstuslike tõstukite tõhusa, turvalise ja läbipaistva kasutuse.

Ühe pedaaliga juhtimine

Mõni juht eelistab ühe pedaaliga juhtimist. Juhi individuaalsete soovidega arvestamiseks saab kahe pedaaliga juhtimise välja vahetada.

Mobiilihoidik

Mobiilihoidik hõlbustab tööprotsesse ja suurendab turvalisust. Töötajal on ekraan alati näha ja käeulatuses.

Juhtkangide puidust käepidemed

Linde juhtkangide puidust käepidemed lisavad töökohale väärtust. Pinnuvaba kõvapuit on mõnus, mustusele vähem vastuvõtlik ja sobib plastiallergikutest juhtidele.

Tõstekõrguse eelvalik

Tõstekõrguse eelvalik kiirendab toiminguid, suurendab tööohutust ja säästab juhti.

Külmlao versioon

Külmlao versiooni puhul sobivad õlid, määrdeained ja kabiini varustus temperatuuridele kuni –30 °C. Tõstukite kõik funktsioonid on igal ajal kasutatavad.

BlueSpot™

BlueSpot™-i sinine valgustäpp hoiatab lähenevaid tõstukijuhte.

Linde lükandmastiga virnastajate masti külge paigaldatud kaamerasüsteem aitab juhil koorma turvaliselt riiulisse paigutada.

Mastikaamera

Turvalisel koormakäitlusel aitab juhti kaamerasüsteem. Kaameraga näeb mõlemat kahvlit, koorma alakülge ja riiulipiirkonda, kuhu koorem ladustatakse.

Sardklaasist panoraamkatus

Sardklaasist panoraamkatus tagab vaba nähtavuse ja annab juhile kindla kaitse allakukkuvate koormate eest.

Istmesoojendus

Istmesoojendus suurendab sõidumugavust ja tagab külmas keskkonnas kiirelt sobiva töötemperatuuri.

Seljatoe pikendus

Seljatoe pikendus võimaldab kohandada istme pikemate juhtide vajadustele.

360° pööramisraadius

Ühe pedaaliga juhtimisele on saadaval 360° pööramisraadius, mis võimaldab tõstukeid kitsas ruumis optimaalselt manööverdada.

Küsi pakkumist