See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Täpne ja kiire käitlus Linde multifunktsionaalse hoovaga

Kõik käepärast
Linde Material Handlingu multifunktsionaalne hoob

Kõrgriiulitega ladudes, logistikakeskustes ja külmladudes on vaja väga kitsas ruumis maksimaalsele kõrgusele küündivaid kahveltõstukeid. Linde lükandmastiga virnastajad R10 – R25 on välja töötatud just selliste vajaduste jaoks. Nende paindlike spetsiaalseadmete käitlusjõudlus kuni 13,4 m kõrgustel riiulitasanditel sisse ja välja ladustamisel on tohutu. Karmidele tingimustele vaatamata on juht sunnitud teisaldama aina kasvavat kaubahulka turvaliselt, täpselt ja kiirelt. Maksimaalse tootlikkuse saladuseks on inimese ja masina optimaalne koostöö. Linde on selleks välja töötanud uue liidese – multifunktsionaalse hoova.

Linde Material Handlingu multifunktsionaalne hoob tõstuki salongis

Kõigi funktsioonide tööriist

Linde multifunktsionaalse hoovaga on lükandmastiga virnastaja R10 – R25 kasutamine imelihtne. Selle erakordne kuju on käe all ideaalne, tagades juhi ja tõstuki sujuva ühenduse ning turvalise, kerge ja tõhusa töö.

Inimkäe järgi loodud

Käsi on paljudeks igapäevasteks tegevusteks asendamatu ja vajab kaitset. Käekoormuse vähendamine oli multifunktsionaalse hoova väljatöötamise kõrgeimaks prioriteediks. Linde kavandas koos Fraunhofer IAO instituudiga ergonoomilise mudeli, mis tagab kõigi sõrmeliigeste ja peopesa piirkondade liikuvuse. Selle uurimuse põhjal töötati koos Porsche Designiga välja inimese ja masina liides, mida maksimaalse ergonoomilisuse ning lihtsa ja kiire kasutatavuse tagamiseks optimeeriti.

Linde Material Handlingu multifunktsionaalne hoob tõstuki salongis

Ergonoomilisus

Kuna Linde multifunktsionaalse hoova kuju vastab täpselt inimanatoomiale, on operaatori käsi juhthooval loomulikus ja pingevabas olekus, nii et see on juhi ja tõstuki vahel peaaegu orgaaniliseks ühenduseks. Linde on näinud vaeva, et hoob sobiks igasugusele käesuurusele. Seetõttu saavad hooba mugavalt ja pingevabalt kasutada nii suure- kui väiksekasvulised juhid.

 • Täpselt käe anatoomiale vastav juhtkang
 • Pingevaba töö mugavas asendis
 • Igale käesuurustele optimeeritud

Tõstukijuhi käsi Linde Material Handlingu multifunktsionaalsel hooval

Tootlikkus

Linde multifunktsionaalse hoovaga saab seeria 1120 lükandmastiga tõstuki kõiki keskseid juhtfunktsioone juhtida ühe käega. Ette- ja tagasinihke ning tõstmise ja langetamise funktsioonide aktiveerimiseks saab kasutada kogu kätt igas neljas suunas. Tänu sellisele intuitiivsele paigutusele saab juht keskenduda sajaprotsendiliselt koormale ja käitlus käib kiiremini. Ainulaadne on integreeritud külgnihkeseadme tsentreerimine ja kahvli horisontaaliviimine. Mõlemat saab juhtida nimetis- ja keskmise sõrme abil kahte rattakest rullides. See teeb koormakäitluse lihtsamaks, sest kahvleid saab tsentreerida enne sisse- või väljaladustamist. Nii saab juht korrigeerimiseks kasutada igas suunas maksimaalset reguleerimiskäiku. Multifunktsionaalne hoob on saadaval kahe mudelina: sõidusuuna juhtimisega või ilma. See on muuhulgas kavandatud kasutamiseks külmladudes ja ka temperatuuril kuni –30 °C.

 • Kõik kesksed juhtfunktsioonid ühes plokis
 • Integreeritud külgnihkeseadme juhtimine ja kahvli horisontaaliviimine
 • Kavandatud külmlaos kasutamiseks

Linde Material Handlingu tõstukis asuv töötaja kaupu paigutamas

Turvalisus

Kauakestvate transpordi- ja virnastustööde korral on suur oht väsida. Abiks on Linde multifunktsionaalne hoob, mille ergonoomiline kuju vähendab juhi koormust ja pinget. Sõrmeotstega juhtides saab kaubaaluseid transportida ja virnastada minimaalsete liigutustega. Käsivarre mugav toetumine käetoele tagab keerukateks sisse- ja väljaladustamiseks vajaliku rahu. Rahulikult juhtides on manöövrid täpsed ja turvalised, mis aitab vältida õnnetusi.

 • Ergonoomiline disain tagab pingevaba töö
 • Juhtimine jõudu pingutamata
 • Juhi koormuse vähendamine tagab tööohutuse

Töötaja Linde Material Handlingu tõstukis multifunktsionaalset hooba kasutamas

Täpsus

Kuna käetugi võimaldab kõiki juhtimisliigutusi teha vaid randmeliigest kasutades, väheneb käsivarre koormus. Tänu sellele on isegi suurtel kõrgustel hõlbus kaubaaluseid millimeetri täpsusega liigutada, ilma et peaks juhtkangi jälgima. Kasutus on nii intuitiivne, et käeasendi õigsust ei pea korduvalt vaatama.

 • Käetugi tagab rahulikud ja täpsed liigutused
 • Koormale keskendumine tagab millimeetrise täpsusega töö

Tõstukijuht kätt Linde Material Handlingu multifunktsionaalsele hoovale asetamas

Video Linde Material Handlingu multifunktsionaalse hoova kohta

Linde multifunktsionaalse hoova eeliste ülevaade

Ergonoomilisus

Inimkäe kuju järgi loodud Linde multifunktsionaalne hoob tagab mugava töö.

Tootlikkus

Kõigi kesksete funktsioonide asumine ühes juhtplokis ja intuitiivne kasutatavus suurendavad käitlusjõudlust.

Turvalisus

Juhtimisliigutuste sooritamine mugavas kehaasendis ennetab väsimust ja õnnetusi.

Täpsus

Linde multifunktsionaalne hoob reageerib sõrmeotste vähimatelegi liigutustele, võimaldades millimeetrise täpsusega sisse ja välja ladustada.

Lisaelemendid

Linde Material Handlingu Rack Protection Sensor

Rack Protection Sensor

Kõrgetel riiulitasanditel sisse- ja väljaladustamisel jääb juhi ja kaubaaluse vahele mitu meetrit. Kaubale keskendudes on oht riiuliga kokku põrgata. Selle kahju hoiab ära lükandmastiga virnastajat automaatselt pidurdav Linde Rack Protection Sensor (RPS). Abisüsteem mõõdab 5 m raadiuses kaugust riiulist ja peatab kuni 5 km/h sõitva tõstuki. RPS on sellega juhile abiks kitsas ruumis suurtel tõstekõrgustel tehtavatel laadimismanöövritel ja aitab tagada turvalise ning tõhusa sõidustiili. Lisaks säästab see riiulite kaitsesüsteemidega ja kahjustunud laosüsteemide väljavahetamisega seotud kulusid. Rack Protection Sensor on järelseadmestatav ka vanematele mudelitele.

Linde Material Handlingu tõstuki kahvlite rohelise valguse faas

Kahvlite rohelise valguse faas

Selleks, et juht saaks kahvli täpselt sobivale kõrgusele viia, saab paigaldada kahvleid roheliselt valgustava abisüsteemi. Rohelise valguse faasid tagavad pimedates vahekäikudes kahvlite optimaalse nähtavuse. Optiline abi parandab turvalisust ja suurendab käitlusjõudlust.

Linde Vision süsteemi ekraan kuvab paigaldatud kaamerate pildi

Linde Vision System

Et ülemistes riiuliridades kaubaaluseid paremini näha, saab seeria 1120 lükandmastiga virnastajatele R10 – R25 paigaldada süsteemi Linde Vision. Kuna videosüsteem edastab nii masti- kui katusekaamera pildi, saab juht ka kõrgete riiulite ees kaubaalust hästi jälgida. Mastikaamera ainulaadne asukoht kahvli all tagab eriti täpse nähtavuse, sest võimaldab näha kahvlile ja kaubaalusele suunatud pilti.