See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

X35 kasutamine Ensingeris

Läbi käinud igast veest
Linde Material Handlingu akutõstuk X35 Ensingeri laos joogikaste vedamas

Kaks parimat koos, käitlemaks parimat loodusest: nii võiks kirjeldada uue Linde X35 testkasutust ettevõttes Ensinger Mineral-Heilquellen. Uue akutõstuki võimekusklass veenis traditsioonidega mineraalveetootja võtmeisikuid nii jätkusuutlikkuse kui ka hiilgava sooritusega.

Looduslike ressursside maksimaalselt tõhus kasutamine: see, milles praegu ollakse peaaegu kõigis valdkondades ühte meelt, on Stuttgarti (Saksamaa) lähedal Ensingenis märksa pikema ajalooga. Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH töötleb siin enam kui pool sajandit maailma ehk olulisimat toorainet, allikast tulevat mineraalvett. Seda võetakse lähedal asuva looduspargi kaheksast süvakaevust, kuid nii, et keskkonda koheldaks lugupidavalt, sest see on Ensingenis olnud alati esmatähtis. Näiteks edendatakse mitmeid looduskaitseprojekte ja kasutatakse voolu tootmiseks fotogalvaanika tehnoloogiat, mille eest saadi Baden-Württembergi liidumaalt koguni keskkonnaauhind. Viimane uudis, mille üle asjaosalised on eriti uhked, on see, et keskmise suurusega mineraalveetootja tegutseb kliimaneutraalselt eesmärkide 1 ja 2 kohaselt.

Ensingeri iseloomustab eelkõige jätkusuutlikkus. Üleminek akutõstukitele on selle sihiga igati vastavuses.

Pereettevõtte tootmine ei suurenda seega atmosfääri paisatavate kliimakahjulike kasvuhoonegaaside hulka. See on kiiduväärt saavutus, arvestades tohutuid mahte: Ensingeni pealelaadimishallist lahkub 600 000 liitrit mineraalvett, mahlajooke, tervisejooke jms päevas! Suvel tuleb kokku hea 3,8 miljonit liitrit nädalas. Ilmselgelt on kõige selle sikutamiseks vaja ülisuutlikku logistikat. „Võimsad vastukaalutõstukid on meile väga olulised“, selgitab Ensingeri juht Frank Lehmann ootuspäraselt. „Seda enam on meil rõõm Linde uue heitmevaba akutõstuki X35 üle, mille hiilgav sooritus ei jää maha sisepõlemismootoriga tõstuki omast.“

Linde akutõstuk X35 Ensingeri joogikaste veokile laadimas

Logistika, marss!

Akutõstukid joogitööstuses: see, mida nii mõnigi veel kriitiliselt põrnitseb, on end Ensingeris juba ammu mitmekordselt õigustanud. Mineraalveetootja logistikasektori 22 Linde tõstukist töötab juba 12 pliihappe või liitiumioonakuga. Kuna jätkusuutlikkus on siin igapäevane reaalsus, tuleb neid peagi juurde – kui jõudlus sobib. Just siin tuleb mängu uus Linde X35, mida ettevõttel õnnestus enne ametlikku turuletulekut välikatsetuste raames proovida. Logistikavaldkonna juht Manfred Rivoir annab Ensingeri esitatavatest nõuetest ülevaate: „Meie oma tõstukitele armu ei anna. Laadimiskeskusse jõudnud veokilt laaditakse taara kähku maha ja täiskastid peale.“

„Seadmetel on seepärast kolmekordsed kaubaaluse haaratsid; kahvlite maksimaalne koorem on sõltuvalt klaas- või PET-taarast kuni 2400 kg.“ Ka taarakonveieri juures käib kibe töö, eriti just aasta soojadel kuudel, kui kliendid tellivad mineraalvett ja jooke rohkem. Tööstuslikud tõstukid varustavad kahte pealepanekujaama, üks PET- ja teine klaaspudelite oma. Viimaste puhul on ettevõte täheldanud mitu aastat tugevat nõudluse kasvu. Nii pealelaadimishallis kui taaratöötluses käib töö kahes karmis vahetuses. Kas uus Linde X35 on võimeline Ensingeris gaaskäitusega sisepõlemismootoriga tõstukiga sammu pidama?

Jah.

See on tugev ja puhas. „Geniaalne tõstuk“, võtab logistikaproff Manfred Rivoi kokku. Arenguhüpe on ilmne. Ülipaindlik ja -tõhus seade ei jää jänni ka meie tihedalt järjestatud tarne tingimustes.“ Eriti hindavad Ensingeri logistikud uudsena välja töötatud sünkroon-reluktantsmootorite suurt jõumomenti. Tõstukijuht Davide Maggio hõiskab: „X35-ga käib veoki laadimine oluliselt kiiremini. Kapoti all on kõvasti jõudu ning see on ometi nii vaikne ja rahulik.“ X35 agregaatide energiavarustus on tagatud Linde läbiproovitud võimsa Li-ION-akuga. Selle tõhususega ei teki seadmel kahes vahetuses töötades mingeid probleeme. Piisab ühest lühikesest töövaheaja laadimispausist vahetuse kohta.

Linde akutõstukit X35 laadimas
Linde akutõstuk X35 Ensingeri laos joogikaste vedamas
Linde akutõstuk X35 Ensingeri laos joogikaste vedamas
Linde akutõstukit X35 laadimas
Linde akutõstuk X35 Ensingeri laos joogikaste vedamas
Linde akutõstuk X35 Ensingeri laos joogikaste vedamas

„Ausalt öeldes on seade tekitanud meie meeskonnas isegi teatud võitlusvaimu, kõik tahavad sellega ühekorraga sõita“, räägib Manfred Rivoir. „Oleme kasutanud X35-t nii pealelaadimise kui ka taaratöötluse osakonnas – kummaski ei tahetud sellest loobuda.“ Selle populaarsuse taga pole pelgalt sooritus ja suur jõumoment. Uut Lindet iseloomustavad ka suurepärane vaade ja ergonoomilisus. Tõstukijuht Enes Sulic räägib oma kogemustest: „Ei näe väljast kuigi suur välja, aga kabiinis istudes on võimas tunne. Kõik on silma all, manööverdab nagu rakett.“ Logistikaosakonna juht Manfred Rivoir teeb kokkuvõtte: „Olen varem ise palju tõstukitega sõitnud ja arvasin, et tean, kuidas asi käib. Aga X35 jõudlus ja energiasäästlikkus on meid lihtsalt pahviks löönud“.

Linde akutõstuk X35 Ensingeri laos joogikaste virnastamas

Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH

1952. a rajatud Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH on endiselt perefirma ja praegu Baden-Württembergi mineraalveetootjate seas turuliider. Traditsioonilises ettevõttes töötab ligikaudu 170 töötajat ja Vaihingen/Enzi lähedal Ensingenis asuvas tehases villitakse igal aastal ligikaudu 120 miljonit liitrit esmaklassilisi jooke. Jätkusuutlikkusele pühendunud kliimaneutraalselt tootev ettevõte sai juba Baden-Württembergi liidumaa keskkonnaauhinna ja edendab oma keskkonnpreemia raames ka piirkonna mahepõllumajandust.