See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Akutõstukid X20 – X35

Kaks parimat ühes
Linde Material Handlingu akutõstuki X35 kasutamine

Kahveltõstukid peavad töötama äärmuslikes tingimustes, nagu pidev tõstmine ja langetamine, transportimine mööda ebatasaseid põrandaid, tolm ja temperatuurikõikumised. Seni sai siin kasutada üksnes tugeva konstruktsiooniga võimsaid sisepõlemismootoriga tõstukeid, sest akutõstukitel olid oma piirid. Uute akutõstukitega X20 – X35 teeb Linde sellele piirangule lõpu ja võimaldab esmakordselt kasutada akutõstukeid seal, kus seni ilma sisepõlemismootoriga tõstukiteta läbi ei saanud.

Linde Material Handlingu akutõstuki X35 kasutamine
Linde Material Handlingu akutõstuk X35
Linde Material Handlingu akutõstuki X35 kasutamine joogilaos
Linde Material Handlingu akutõstuki X35 kasutamine välialal
Linde Material Handlingu akutõstuki X35 kasutamine
Linde Material Handlingu akutõstuk X35
Linde Material Handlingu akutõstuki X35 kasutamine joogilaos
Linde Material Handlingu akutõstuki X35 kasutamine välialal

Linde ühisel vastukaalutõstukite platvormil loodud uutes akutõstukites on koos mõlemast parim: Linde akutõstukite dünaamilisus, paindlikkus ja nullemissioon ning seni vaid hüdrostaatilise ajami ja sisepõlemismootoriga tõstukitele omane tugev konstruktsioon, võimsusnäitajad ja jõud. Suutlikkuse taga on vastne mootoripõlvkond ja uus tõstukikontseptsioon.

Linde Material Handlingu akutõstukid X20 – X35 on osa ajamiülesest platvormist

Tõstuk kliendi igaks vajaduseks

Akutõstukid X20 – X35 on arendatud ja konstrueeritud eri liiki ajamite ühisplatvormil. Ühise konstruktsiooniplatvormiga annab Linde stardipaugu ajastule, mil ajamitehnoloogia ei määra enam jõudlust ja tugevust. Teised sel platvormil välja töötatud mudelid on sisealade akutõstukid E20 – E35 ning diisel- ja gaasitõstukid H20 – H35.

Rohkem teavet uue vastukaalutõstukite platvormi kohta.

Maailma võimsaimad akutõstukid

Linde akutõstukid X20 – X35 on ka äärmuslikes tingimustes sisepõlemismootoriga tõstukitega sama võimsad ja tugevad. Uuele seeriale pole probleemiks isegi rasked koormad, pikad vahemaad või järsud rambid. Määrav roll on ajamiploki südamel: sünkroon-reluktantsmootorid (SRM+) tagavad akutõstukitele omased ja püsimagnetitega tõhustatud jõudlusnäitajad. Tänu tänapäevaste elektrimootorite kasutamisele pole sisepõlemismootoriga tõstukite puhul tavalist vibratsiooni, müra ja heitgaase, mistõttu X-seeria mudelid on keskkonnasõbralikuks ja meeldivalt vaikseks alternatiiviks.

Ka veermiku ja raami konstruktsioon on loodud maksimaalseid koormusi arvestades, et tõstukeid saaks kasutada ebatasastel aluspindadel. Siin on tähtis lai teljevahe, suured rehvid ja elastomeer-rõngaslaagriga tagatud veotelje vibratsiooni lahutatus. Tolm ja mustus ei tee tõstukitele midagi. Kõik agregaadid on väljast hermeetiliselt suletud ja kõrgsurveseadmetega puhastatavad.

Linde Material Handlingu akutõstukite X20 – X35 uudne ajamikontseptsioon

Ajamikontseptsioon

Uudne vesijahutus tagab veotelje komponentide töötamise optimaalses temperatuurivahemikus. See tagab kasutajale nimivõimsuse ka äärmuslikes tingimustes töö korral mitmes vahetuses.

Linde Material Handlingu akutõstukite X20 – X35 sünkroon-reluktantsmootor

Sünkroon-reluktantsmootorid

X20 – X35-seerial on võimsad äsja välja töötatud sünkroon-reluktantsmootorid. Kuna nende täiendavad püsimagnetid suurendavad kasutegurit ja energiatõhusust veelgi, on tegu võimsaimate akutõstukitega.

Linde Material Handlingu liitiumioonsüsteem

Paindlik energiavarustus

Linde liitiumioonsüsteemide mitmeastmeline turvakontseptsioon võimaldab tõstukite kasutamist ka suure mehaanilise koormuse ja äärmuslike temperatuurikõikumiste korral. Teisteks eelisteks on pliihappeakudega võrreldes oluliselt parem energiatõhusus ja tõstukite lühemate laadimistsüklite ja vahelaadimise võimalusega tagatud suurem kasutatavus.

Linde Material Handlingu Load-Balancing toetab energiahaldust.

Load-Balancing

Linde aitab Load-Balancingu abil akukäitusega sõidukiparkide klientidel kohapealset energiataristut hallata, et vältida kalleid voolutippe (Peak Power Management) ning saadaolevat laadimisvõimsust nii staatiliselt kui ka dünaamiliselt piirata. Selleks töötatakse välja laadimisstrateegiad, millest klient valib endale sobiva.

Märgatavalt võimsam

X20 – X35-seeria kasutaja märkab uut võimsusdimensiooni juba esimese pedaalivajutusega – seni vaid sisepõlemismootoriga tõstukitele omane kiirendus on kohe tunda. Ometi sõidab akutõstuk vaikselt ja nullemissiooniga. See vaikne dünaamika, suur võimsus ja mitmeti parem ergonoomilisus annavad täiesti uudse sõidutunde.

Linde Material Handlingu akutõstuki X20 – X35 avar juhikabiin

Juhikoht

Kuna avaras ja valges kabiinis on juhil märksa enam ruumi, on kehal mõnus ja nii on võimalik kogu vahetuse jooksul pingevabalt töötada. Kõigi oluliste juhtimiselementide asetsemine ümber juhi vähendab oluliselt juhi füüsilist koormust.

Linde X20 – X35 mugav kabiin

Optimaalne nähtavus

Kitsad mast ja A-piilarid ning madalal asetsev esipaneel tagavad juhile mugava istumisasendi ning optimaalse vaate koormale ja tõstuki ümbrusele.

Linde Material Handlingu X30 käetugi

Käetugi

Mitmes variandis saadav käetugi võimaldab juhil pingevabalt istudes kõiki tõstuki funktsioone mugavalt kasutada. Paljud juhtimiselemendid, nagu Linde Load Control, on paigaldatud otse käetoesse, et juhi liigutused oleks võimalikult energiasäästlikud.

Linde mugavad istmevariandid

Istmevariandid

Suur valik istmeid hõlmab lisamugavust pakkuvaid ja aktiivselt rühiprobleemide eest kaitsvaid funktsioone alates õhkvedrustusest ja nimmetoest kuni istmesoojenduse ning -õhutuseni, mis võimaldab välikasutust iga ilmaga.

7-tolline ekraan kuvab koorma teabe ja kaamera pildid.

Ekraan

Standardne 3,5-tolline ekraan kuvab juhile ülevaatlikult kogu olulise teabe, nt jääkenergiaga läbitava vahemaa, hoiatustuled ja töötunnid. Lisavarustusena on saadav 7-tolline ekraan, mis kuvab ka Linde-Safety-Piloti näidud või kaamerasüsteemide pildid.

X20 – X35 salong koos kliimaseadmega

Kliimaseade*

Eriti välitingimustes kasutamisel on võimsa soojenduse ja kliimaseadmega kabiin juhi enesetunde ja tootlikkuse seisukohalt määrava tähtsusega. Seepärast on akutõstukite X20 – X35 lisavarustuses kabiin 8-düüsilise ventilatsioonisüsteemiga (kolm juhidüüsi, kaks jalgaderuumi ja kolm akna udueemalduse düüsi), mis tagab palavuse ja külma korral meeldiva töökliima.

* sisaldab fluoreeritud süsivesinikke

Linde Material Handlingu akutõstukite X20 – X35 juhtsilla, ajamiploki ja masti mehaaniline lahutatus

Juhtsild, ajamiplokk ja mast mehaaniliselt lahutatud

Kuna juhikoht on ajamiplokist, juhtsillast ja mastist lahutatud, kandub juhini oluliselt vähem põranda ebatasasustest tingitud põrutusi ja vibratsiooni, mis vähendab füüsilist koormust ja võimaldab pingevabalt töötada. Lisaks on raam veoteljest elastomeer-rõngaslaagriga lahutatud, tagades juhile ebatasasel aluspinnal optimaalse kaitse.

Linde Material Handlingu akutõstuki X20 – X35 masti lõppasendite elektrooniline amortisaator

Masti lõppasendite elektrooniline amortisaator

Juhini kanduvate põrutuste ja vibratsiooni vältimiseks on masti lõppasendid elektroonilise amortisaatoriga. See vähendab ka masti komponentide kulumist.

Läbinisti turvaline

Uued akutõstukid X20 – X35 on oma klassi turvalisimad. See on tagatud mitmete passiivsete elementide ja valikulise aktiivse ohutusvarustusega. Konstruktsiooniliselt väldivad tõstuki kõrgel asuva juhtsillaga tagatud madal raskuskese ja ülalasuvad kallutussilindrid kurvides ümberminekut ning võimaldavad suurtel kõrgustel turvalist koormakäitlust. Standardvarustusse kuuluv Linde Curve Assist vähendab pööratud rataste korral kiirust. Samuti standardvarustusse kuuluv Linde Load Assist piirab tõste- ja kallutusfunktsiooni, kui kahvlikelk liigub koormakäitlusel kõrguse piirvahemikku. Madal, suurepinnaline ja libisemiskindel aste hoiab sisenemisel ja väljumisel vigastuste eest. Automaatne seisupidur ei lase tõstukil kogemata veerema hakata.

Koorma ja ümbruse suurepärane nähtavus on oluline turvalisuse tagatis, mis viib inimeste ja teiste tõstukitega toimuvad õnnetused miinimumini. Linde liitiumioonsüsteemid on mitmeastmelise turvakontseptsiooniga, mis võimaldab tõstukeid kasutada ka suure mehaanilise koormuse ja äärmuslike temperatuurikõikumiste korral. Akud ja võimsusmoodulid on IP69X-standardi järgselt niiskuse vastu tihendatud. Vastupidavust tõendavad ka asjakohaste kokkupõrkekatsete tulemused.

Rohkem üksikasju seeria X20 – X35 kohta leiate tootelehelt.

Võrgustusvalmidus

Linde Material Handlingu sõidukipargi haldussüsteem connect

Tänu kõikehõlmavale andursüsteemile ja andmeedastusele on uued akutõstukid X20 – X35 maksimaalse valmidusega ning juba tehasest tulnuna täielikult võrgustatavad ja seotavad otse kliendi IT-taristusse, sõidukipargi ülestesse haldussüsteemidesse (nt connect) ning digitaalprotsessidesse. Mitmed andurid salvestavad tõstukiandmed ennetavaks kasutuse planeerimiseks, hoolduseks või kaugdiagnostikaks. Andmeedastuseks saab kasutada juhtmevaba ühendust, mis võimaldab ka värskendamist ja uute funktsioonide paigaldamist. Need võimalused suurendavad tõstukite kasutatavust. Laadimisoleku ja -taristu mahuandmed võimaldavad klientidel tõstukite kasutust optimaalselt planeerida.

Linde Material Handlingu akutõstuki X35 väliskasutus

Teel olles kõigis võrkudes

Ühilduvus on tagatud seeriavarustusse kuuluva andmesidemooduliga, mis on CAN-siini abil ühendatud tõstuki juhtseadmega ja edastab tõstukiandmed WLANi, Bluetoothi või 4G võrgu kaudu oma serverisse või pilve. Rangeimate andmekaitsestandardite järgimine on garanteeritud. Tõstukite sidumine tarkvarasüsteemidesse aitab käitajal näitajate, raportite ja käivituskuvade abil tõhustada oma tõstukite kasutust, suurendada ekspluatatsiooni, optimeerida hoolduse planeerimist, vältida remonte ning suurendada tõstukikasutuse turvalisust.

Läbinisti hooldussõbralik

Akutõstuki X20 – X35 kõik koostud ja komponendid kuluvad minimaalselt, nii et kogu ekspluatatsiooni hoolduskulu on teiste sarnaste tõstukitega võrreldes oluliselt väiksem. Suur hooldussõbralikkus tagab maksimaalse kasutatavuse. Hooldatavad komponendid on kergesti ligipääsetavad ja hõlpsalt välja vahetatavad. Olulised koostud, nt mast, on kiirelt lahti võetavad ja välja vahetatavad. Kuna juht saab ekraanitekstide abil lihtsad hooldustoimingud ise tehtud, on vähem hooldustellimusi ja -kulusid.

Linde Truck Health Management jälgib jooksvalt tõstuki parameetreid ja teavitab kliendi soovil kohe hooldustöötajat, kui tõstukil mõõdetud olulised näitajad on jõudnud kriitilisele tasemele. See võimaldab võtta ennetavaid meetmeid, mis parandavad tõstukite kasutatavust ja tagavad kõrge hooldustaseme. Lisaks saab vajalikke hooldustöid õigeaegselt planeerida ja paremini ette valmistada, mis vähendab kohalesõite ja kulusid.

Linde Material Handlingu hooldussõbralik akutõstuk X35
Linde Material Handlingu tarkvarasüsteemid hõlbustavad hoolduse planeerimist.
Linde Material Handlingu akutõstuki X35 liitiumioonaku
Linde Material Handlingu hooldussõbralik akutõstuk X35
Linde Material Handlingu tarkvarasüsteemid hõlbustavad hoolduse planeerimist.
Linde Material Handlingu akutõstuki X35 liitiumioonaku

Jätkusuutlikkus jõudluses järele andmata

Vastukaalutõstukid X20 – X35 võimaldavad kasutajatel leida jätkusuutlikke logistikalahendusi võimsuses kompromisse tegemata. X-seeria tõstukid pakuvad esmakordselt akutõstuki kõiki keskkonnasäästlikkuse eeliseid sisepõlemismootoriga tõstuki võimsustasandil. Mudelid töötavad heitgaasivabalt ja minimaalse müratasemega. Jätkusuutlikult toodetud primaarenergia korral on tõstukid kasutatavad CO2-neutraalsena. See on osa jätkusuutlikkuse strateegiast, vähendades energiakulu ja CO2 jalajälge. Akutõstukid toetavad jätkusuutlikku ressursikasutust ka pikaajaliselt: liitiumioon-akusüsteemid on põhikasutuse järel kasutatavad sõidukite staatiliste voolusalvestitena ning nende materjalid saab taaskasutuseks ringlusse anda.

Ühine platvorm võimaldab teha parima valiku igaks rakenduseks

Võimas siseproff

Tänu kompaktsele ehitusele ja paindlikkusele sobivad akutõstukid E20 – E35 ideaalselt sisekasutuseks ja aitavad kitsastes ruumioludes tagada suure käitlusjõudluse. Lisaks tagab raami lahutatus mastist, veo- ja juhtsillast juhile erakordse sõidumugavuse.

Lisateavet leiate siit

Täpselt õige tõstuk

Linde Material Handlingu vastukaalutõstukite uus põlvkond tähistab sisepõlemismootoriga ja akutõstukite ehitusliku lahususe lõppu. Linde on sellega ainus tootja, kes koondab kõik ajamiliigid ja energiasüsteemid ühele platvormile, võimaldades sisepõlemismootoriga tõstukite asendamist akutõstukitega, ilma et võimsus ja tugevus kannataks.

Lisateavet leiate siit

Optimaalne vaade ja turvalisus

Seeria H20 – H35 diisel- ja gaasitõstukid vastavad ideaalselt tänapäevase materjalivoo vajadustele. Neis on olemas kõik Linde-tõstukitele omane ning inimeste, sõidukite ja ümbruse optimaalseks kaitsmiseks on juhi vaatevälja veelgi laiendatud.

Lisateavet leiate siit

Eeliste ülevaade

Maksimaalne jõudlus

Tänu uutele täiendavate püsimagnetitega sünkroon-reluktantsmootoritele (SRM+) on akutõstukid X20 – X35 sisepõlemismootoriga tõstukitele tõeliseks alternatiiviks.

Äärmuslikesse oludesse loodud

Suur mehaaniline koormus, tolm, mustus ja äärmuslikud temperatuurikõikumised mudeleid X20 – X35 ei takista.

Jätkusuutlik ka tõstukis kasutamise järel

Tänapäevaseid liitiumioon-akusüsteeme saab pärast põhikasutust kasutada staatiliste voolusalvestitena ning taaskäidelda.

Konstruktsiooniline turvalisus

Tõstuki konstruktsiooniga on passiivset turvalisust ja juhi vaatevälja täiendavalt optimeeritud.

Ideaalselt võrgustatud

Täielik ühilduvus võimaldab tõstukite integreerimist sõidukipargi haldussüsteemidesse ja digitaalprotsessidesse.

Viimse detailini hooldussõbralik

Oluliste komponentide ja koostude hõlbus ligipääsetavus ja väljavahetatavus suurendavad tõstukite kasutatavust.

Sõna on klientidel

Video. X35 kasutamine ettevõttes EOT
Video. X35 kasutamine ettevõttes Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH