See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.
 • 0 - 3500 (kg)
 • 0 - 7780 (mm)

Akutõstukid X20 – X35

Akutoitega esinumber

Esimene tõeliselt heitevaba alternatiiv

Linde Material Handlingu vastukaalutõstukid X20 – X35 on esimesed akutõstukid, mis on suure jõudluse ja tugeva konstruktsiooni tõttu sisepõlemismootoriga tõstukitele võrdväärseks alternatiiviks. Tänu sellele on klientidel ka karmides rakendustes heitevaba vaikne alternatiiv jõudluses järelandmisi tegemata. Aluseks on Linde väljatöötatud sisepõlemismootoriga ja akuga vasukaalutõstukite ühine platvorm. Tõstukites X20 – X35 on kaks parimat ühes: sisepõlemismootoriga tõstukitele iseloomulik võimsus ja akutõstukite dünaamika, paindlikkus ning nullemissioon.

Omadused

Turvalisus

Akutõstukite X20 – X35 lai turvakontseptsioon kaitseb nii juhti, jalakäijaid kui ka transporditavat kaupa. Kitsas mast ja A-piilar ning madalal asetsev esipaneel tagavad juhile vaba vaate koormale ning ümbrusele. Läbi laekonstruktsiooni on juhil ka kõrgetel riiulitasanditel ladustamisel koormale optimaalne vaade. Tõstuki madal raskuskese ja kõrgel asuv juhtsild tagavad suure ümberminekukindluse. Standardvarustusse kuuluv Linde Curve Assist vähendab kurvides kiirust ega lase tõstukil ümber minna. Kui koorem vajub ülestõstmisel liiga kaugele ette, aktiveerub automaatselt standardvarustusse integreeritud Linde Load Assist, vähendades sõltuvalt tõstekõrgusest ettekallet ja tõstekiirust. See funktsioon viib allakukkuvast koormast tingitud õnnetusohu miinimumi.

 • Juhikabiini ringvaade
 • Linde Curve Assist ei lase kurvides ümber minna
 • Linde Load Assist kaitseb ümberkaldumisest tingitud õnnetuste eest

Ergonoomilisus

Avar mugav juhikabiin ja erinevad ergonoomilised istmevariandid tagavad mugava sõidu, ennetades pinget ja väsimust. Tänu suurele vaateväljale on juhil koorem ja ümbrus alati hästi näha. Tõstuki kõiki funktsioone saab kasutada füüsilise pingutuseta, sest kõik kesksed juhtimiselemendid asuvad vahetult ümberringi. Isegi ebatasase põranda korral tundub sõit mugav ja ühtlane. Kuna raam on elastomeer-rõngaslaagriga veoteljest ning teiste laagritega mastist ja juhtsillast lahutatud, kandub juhini tuntavalt vähem vibratsiooni ja põrutusi. Kahaneb ka müra ning kokkuvõttes väheneb juhi koormus ja suureneb käitlusjõudlus.

 • Avar mugava ringvaatega juhikoht
 • Ergonoomilised istmevariandid individuaalseks mugavuseks
 • Juhtimiselemendid kehalise pingutuseta käepärast
 • Raami, ajami ja masti lahutatus tagab sõidumugavuse ka ebatasasel aluspinnal

Käitlus

Uusi elektritõstukeid X20 – X35 saab kasutada ka kõige karmimates rakendustes ja ebatasasel aluspinnal. Seda võimaldavad akutõstukite lai teljevahe, suured rehvid ja veotelje vibratsiooni lahutamine. Uutele akutõstukitele pole piiriks ka tolm ja mustus, järsud rambid, pikad vahemaad ning püsivalt suur kande- ja tõstekoormus. See on tagatud uue püsimagnetiga (SRM+) sünkroon-reluktantsmootoriga, millel on uudne võimsusmooduleid optimaalses temperatuurivahemikus hoidev vesijahutus. See tagab püsivalt suure võimsuse ka äärmuslikes tingimustes ja mitmes vahetuses kasutamisel. Ülalasuvad kallutussilindrid koos väändumiskindla mastikonstruktsiooniga tagavad suure jääkkandevõime ja 2–3,5-tonniste koormate turvalise käitluse ka suurtel tõstekõrgustel.

 • Pikk teljevahe, suured rehvid ja veotelje vibratsiooni lahutamine võimaldavad kasutust karmis keskkonnas
 • Uus sünkroon-reluktantsmootor koos vesijahutusega võimsusmoodulitega tagab püsivalt suure võimsuse ka äärmuslikes tingimustes
 • Mastikonstruktsioon ja ülalasuvad kallutussilindrid tagavad turvalise koormakäitluse ka kõrguses töötades

Hooldus

Seeriavarustuse 3,5-tolline ekraan kuvab juhile ülevaatlikult tõstuki kogu olulise teabe, nt jääkenergiaga läbitava vahemaa, hoiatustuled ja töötunnid. Ekraanile kuvatavad tekstteated aitavad juhil teha lihtsaid hooldustoiminguid. Võimalik on püsivara kaugvärskendamine ja vigade kaugdiagnostika. See vähendab hooldustellimusi ja -kulusid. Pidevalt ülekantavate töötundide alusel arvutatakse hooldus- ja remondiajad. Kaugdiagnostika võimaldab aegsasti tuvastada kulumise ja võimalikud kahjustused. Abiks on ka standardvarustusse integreeritud temperatuuriandur, mis analüüsib pidevalt mõõteväärtusi, nt õli- ja keskkonnatemperatuuri suhet. Sellega saab vältida suurt edasist kahju. Kuna mast ja juhikoht on moodulkoostud, mille saab kiirelt ja hõlpsalt välja vahetada, lühenevad remondist tingitud seisuajad.

 • Kaugdiagnostika ja -hooldus tagavad väikse hoolduskulu
 • Tõstuki suur kasutatavus
 • Moodulkoostude kiire väljavahetamine

Tehnilised andmed

Model Load capacity/Load Lift Travel speed, with/without load Battery voltage/rated capacity (5h) Aisle width with pallet 800 x 1200 along forks
X20/600 2,0 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X20/600 Beverage 2,0 (t) 4095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X25 2,5 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X25 Beverage 2,5 (t) 4095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X30 3,0 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4243 (mm)
X30 Beverage 3,0 (t) 4095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4243 (mm)
X35 3,5 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4248 (mm)
X35 Beverage 3,5 (t) 4095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 600 (V)/(Ah) o. kWh 4248 (mm)

Erivarustus

Linde Material Handlingu minirooliga Linde Steer Control.

Linde Steer Control

Linde Material Handlingu uuenduslik juhtimiskontseptsioon Linde Steer Control asendab tavalise rooli minirooli või juhtkangiga ning suurendab ergonoomilisust, täpsust ja turvalisust.

Linde Safety Piloti ekraan koos hoiatusnäidikuga

Linde Safety Pilot

Linde Material Handlingu Safety Piloti kasutamine aitab vastukaaluga tõstukite ümberminekut suuresti vältida.

Valgushoiatussüsteem Linde TruckSpot

Optilised hoiatussüsteemid

Valgushoiatussüsteemid, nagu Linde BlueSpot™ ja Linde TruckSpot projitseerivad põrandale värvilised valguspunktid või hoiatussildid, hoiatades jalakäijaid ja teisi sõidukijuhte.

Linde Safety Guard-süsteemi sõidukimoodul

Linde Safety Guard

Uudne abisüsteem Linde Safety Guard hoiatab tõstukijuhte ja jalakäijaid sõiduki vahetus ümbruses oleva tõsise ohu korral heli- ja valgussignaalidega.

Linde X20 – X35 mugav kabiin

Täiskabiin

Mugav kabiin kaitseb välitingimustes töötavat juhti ja tagab sardklaasist katuse ja suurte klaasustega oivalise ringvaate koormale ja töökeskkonnale.

Linde mugavad istmevariandid

Istmevariandid

Suur valik istmeid hõlmab funktsioone, nagu õhkvedrustus, nimmetugi, istmesoojendus või istmeõhutus, mis pakuvad lisamugavust ja kaitsevad aktiivselt rühiprobleemide eest.

Linde koormakaalu näidik

Koormakaalu näidik

See lisavarustuse funktsioon kuvab juhile ekraanile koorma tegeliku kaalu.

Linde X20 – X35 tõstuki kliimaseade

Integreeritud soojendusega kliimaseade*

Integreeritud soojenduse ja õietolmufiltriga võimas kliimaseade tagab kabiinis nii suvel kui talvel meeldiva töökliima ega lase akendel uduseks minna.

* sisaldab fluoreeritud süsivesinikke

Linde abisüsteem Motion Detection

Linde Motion Detection

Abisüsteem Motion Detection tuvastab tagurdama asuva tõstuki taguse liikumise. Kui sel alal liigub inimesi või teisi sõidukeid, ei lase süsteem tõstukil tagurdama hakata.

Linde VertiLight tagab tööpiirkonna suure valgustatuse

Valguslahendused

Poolümara disainiga Linde VertiLight tagab tööpiirkonna suure valgustatuse. Kahevärvilised valgusribad Linde LED Stripes valgustavad vajalikku sõidusuunda valge valgusega.

Linde Speed Assist-süsteemi andur

Linde Speed Assist

Juhiabisüsteem Linde Speed Assist kohandab sõiduki maksimumkiirust automaatselt vastavalt keskkonnale ja sõiduolukorrale.

7-tolline ekraan kuvab koorma ja kaamerapiltide teabe

Multifunktsionaalne näidik

7-tollisel ekraanil saab lisaks sõiduki teabele kuvada nt Linde Safety Piloti näidu, samuti masti- või tagurduskaamera pildi. Ekraani resolutsiooni ja näite saab individuaalselt kohandada.

Linde Material Handlingu sõidukipargi haldussüsteem connect

Linde sõidukipargi haldus

Linde sõidukipargi haldussüsteem connect võimaldab sõidukiparki hallata. Hoolduse planeerimisest ning hooldus- ja remondiajaloo dokumentatsioonist kuni juurdepääsukontrollini.

Küsi pakkumist