See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Linde TruckSpot

Ohutusmärk
Kahe laos liikuva inimese tee ristub tõstukiga

Ühenduse Allianz Zentrum für Technik (AZT) uurimuse andmetel juhtuvad Saksamaa liikluses kõigist parkimise ja manööverdamisega seotud õnnetustest ligi pooled tagurdamisel. Kahveltõstukite puhul on need arvud veelgi murettekitavamad. 55% kõigist õnnetustest toimub tõstuki taga. Tagurdav tööstuslik tõstuk on inimkahjuga lõppevate kahveltõstuki õnnetuste peapõhjus.

Kitsaste riiulivahede, halva nähtavusega ristmike ja alade tõttu on jalakäijatel tihti raske tagurdavat tõstukit õigeaegselt märgata. Tõsi küll, staatilised hoiatussildid suurendavad valvsust ja hoiatavad võimalike ohtude eest, kuid konkreetses olukorras ei pruugi neist alati abi olla. Linde TruckSpotiga on tööstuslikul tõstukil oma hoiatussilt alati igal pool kaasas ning see aitab kriitilisi olukordi likvideerida enne nende tekkimist.

Mõjusam hoiatus

Optiline hoiatuslahendus Linde TruckSpot annab lähenevast tõstukist märku valgussignaaliga. Juhi kaitsekabiini raami külge paigaldatud seade projitseerib signaali tõstuki taha põrandale, hoiatades jalakäijaid ja kaasjuhte.

TruckSpotiga seab Linde sõiduteedele ja piiratud nähtavusega ristmikele uue turvalisuse standardi. Uudne hoiatussüsteem võtab aluseks Linde BlueSpoti eelised ja lisab midagi olulist: võimsates kontrastvärvides suur hoiatusmärk tagab veelgi mõjusama hoiatuse.

Enne hoiatussilt, siis tõstuk

TruckSpot projitseerib ligi nelja meetri kauguselt põrandale tõstukit kujutava punase ohukolmnurga. Tagurdamisel saadab tõstuk märgi enda ees, näidates selgelt tõstuki sõidusuunda. Nurkadel ja sissesõitudel ristuvad jalakäijad ja tõstukijuhid saavad aegsasti reageerida. TruckSpot on paigaldatud nii, et see ei pimesta jalgsikäijaid ega teisi juhte.

Märgi kujutis, suurus ja liikumine äratavad kohe tähelepanu ja panevad kolleegid automaatselt taanduma. Hoiatusmärgi kuju ja värv on valitud teadlikult: valgel taustal olevast punasest hoiatuskolmnurgast saadakse maailma igas paigas ühtviisi aru.

TruckSpot toimib visuaalselt ja sobib mürarohkesse keskkonda ideaalselt. Segavatest ja ärritavatest hoiatussignaalidest loobumine tagab täiendava ohutuse, sest otsustaval hetkel ei ehmatata jalakäijaid ega juhte.

Lihtne järelpaigaldada

TruckSpot veenab LED-tehnoloogiaga tagatud pika, enam kui 20 000 tunnise tööajaga. Truck-Spot on kasutatav vastukaaluga ja lükandmastiga virnastajatega ning on saadav tehasest ja ümberehituskomplektina. Seega saab selle uudse optilise hoiatussignaaliga varustada ka olemasolevaid sõidukiparke.

Linde TruckSpot heidab tagurdamisel maha hoiatusmärgi ja aitab ristmikule lähenevaid tõstukeid märgata.

Eeliste ülevaade

  • Hoiatab töötajaid õigeaegselt
  • Liikuv ja ere hoiatusmärk suurendab tähelepanelikkust
  • Hoiatusmärk on vaistlikult arusaadav
  • Näitab selgelt sõidusuunda
  • Saab hakkama ilma segavate akustiliste signaalideta
  • Tagab optimaalse hoiatuse ka mürarohkes keskkonnas
  • Ei pimesta jalakäijaid