See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Jalakäijate ohutusvest maksimaalse ohutuse tagamiseks

Bodyguard 2.0
Laotöötaja kannab Linde Material Handlingu jalakäijate ohutuvesti

Jalakäijate ohutusvestiga laiendab Linde Material Handling oma uudset Safety Guard süsteemi, Safety Guard-süsteemi, mis hoiatab ohtlikes olukordades varakult muu hulgas tõstukisõitjaid ja jalakäijaid. Nutikas ohutusvest kasutab valgussignaale, vibratsiooni ja helisid, et juhtida kandja tähelepanu ohtudele, tagades nii sise- ja välistingimustes maksimaalse ohutuse.

Siselogistika seab kõrgeimad nõudmised tööstuslike tõstukitega koos töötavate töötajate ohutusele. Ladudes, tootmises ja välitingimustes on asjad sageli lärmakad ja hektilised ning hetkel valitsevast olukorrast on raske ülevaadet saada. Jalakäijate ja tõstukijuhtide nähtavust piiravad kõrged riiulid, kitsad vahekäigud, virnastatud kaup ja halva nähtavusega ristmikud. Arvud räägivad iseenda eest. 2021. aastal toimus Saksamaal 15 322 kehavigastustega lõppenud tõstukiõnnetust, millest 15 lõppes inimese surmaga. On ülitähtis näha ja nähtav olla.


Linde Material Handlingu jalakäijate ohutusvest tagab halva nähtavusega olukordades suurema ohutuse. Nutikas riideese hoiatab tööstuslikule tõstukile lähenevat kandjat viivitamatult optiliselt, akustiliselt ja vibratsiooniga. See tagab kahekordse turvalisuse: Jalakäijate ohutusvest teavitab kandjat aktiivselt ähvardavast ohust ja parandab samal ajal jalakäija nähtavust. Seega on see Safety Guard süsteemi oluline täiendus.

Linde Safety Guard: Alati kaitsetsoonis

Linde Safety Guard on juhtide ja jalakäijate turvalisust suurendav uudne abisüsteem. Aktiivne seire ja kokkupõrkekahjude hoiatus kaitseb ka taristut ja kaupa. Vastavad elemendid suunavad juhi tähelepanu tõstukit ümbritsevatele ohtudele: tööstuslikesse tõstukitesse paigaldatud sõidukiplokk akustiliselt ja vilkuvad LEDid optiliselt. LED näidik näitab juhile sedagi, millisest suunast inimesed ohutsoonile lähenevad. Ühtlasi hoiatatakse jalakäijaid: sarnaselt juba varem saadaolnud Safety Guardi kantava mooduliga suhtleb ka uus jalakäijate ohutusvest sõidukimooduliga. Mõlemad hoiatavad kandjat läheneva tõstuki eest helisignaalidega, vilkuvate LEDidega või vibratsiooniga ja suurendavad kõigi osaliste valvsust.

Laotöölise ja tõstuki teed ristuvad ning laotööline on Linde Material Handlingu jalakäijate ohutusvestiga hästi nähtav

Nähtav, kuuldav ja tuntav ning alati kaasas

Jalakäijate ohutusvestis on ühendatud tavalise ohutusvesti eelised ja Linde Safety Guardi uudne ohutuskontseptsioon. See võimaldab kohandada ohutuslahenduse töötava ettevõttega, mitte vastupidi. Jalakäijate ohutusvesti saab HSE juhtimise osana integreerida standardriietusena töötajate igapäevatöösse. Tänu heale kandmismugavusele, lihtsale kasutatavusele ja pikale kasutuseale ei sega vest tööprotsesse ning võimaldab end samas tunda paremini ja turvalisemalt.

Turvaline ja mugav kanda

Jalakäijate ohutusvesti on kahes erinevas suuruses. Suurepärane istuvus ei lase töö ajal seadmete, riiulite ega muude objektide taha kinni jääda. Lõige tagab optimaalse liikumisvabaduse. Ohutusvesti hoiatusseade asub rangluu kõrgusel. Seal tunneb kandja vibroalarmi kõige paremini. Ka kõlab siis akustiline hoiatussignaal võimalikult kõrva lähedal. Hoiatussignaali ja vibratsiooni saab olenevalt töökeskkonnast individuaalselt kohandada.

Lihtne ja mugav kasutada

Jalakäijate ohutusvesti kasutamine on lihtne ja vaistlik. Käivitusheli teatab, et ohutusvest on aktiveeritud. Aku tühjaks saamisel või eemaldamisel kõlab väljalülitussignaal. Oleku-LED näitab kandjale signaalianduri tööolekut, aku näitu hetke laetustaseme kohta. Kui jalakäijate ohutusvest võetakse seljast, lülitab kiirendusandur ohutusvesti automaatselt välja.