See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Akutõstukid E20 – E35

Paindlikkuse uus definitsioon
Linde Material Handlingu E30 kasutamine traaditööstuses

Sisekasutuse kahveltõstuki tootlikkuses on määravaks paindlikkus. Kui juhil on tõstukiga kitsastes riiulivahedes ja kurvides kerge manööverdada, suureneb käitlusjõudlus ja ta võib tippvõimsusega töötada tunde. Seetõttu on Linde uued akutõstukid E20 – E35 erakordselt paindlikud ja tagavad eriti laohallides maksimaalse jõudluse.

Linde akutõstuk E30 laos kaupa virnastamas
Linde Material Handlingu akutõstuk E30 laos kaupa vedamas
Linde Material Handlingu akutõstuk E30 laos kaupa vedamas
Linde akutõstuk E30 laos kaupa virnastamas
Linde Material Handlingu akutõstuk E30 laos kaupa vedamas
Linde Material Handlingu akutõstuk E30 laos kaupa vedamas

Tõstuk on kompaktse konstruktsiooni ja erakordse manööverdatavusega. Juba seeriamudelite kasutamine annab täiesti uudse sõidutunde. Senise tõstukipõlvkonna igat detaili analüüsiti piinliku täpsusega ja kõik vastukaalutõstukite ühise platvormi tõstukid optimeeriti ülimalt ergonoomiliseks. Selleks rakendati akutõstukite juures ka mõningaid sisepõlemismootoriga tõstukite ehituspõhimõtted, nt võeti kasutusse juhtsilda ja raami eraldav elastomeer-rõngaslaager.

Linde Material Handlingu uue vastukaalutõstukite platvormi sõidukid

Tõstuk kliendi igaks vajaduseks

Lisaks akuga mudelitele kuuluvad ühtse tehnoloogilise platvormiga vastukaalutõstukite uude põlvkonda ka X20 – X35-seeria akutõstukid ning diisli- ja gaasitoitega tõstukid H20 – H35. Kõik kolm mudelit märgivad sisepõlemismootoriga ja akutõstukite senise ehitusliku lahususe lõppu ja võimaldavad kliendil olenemata energiasüsteemist kasutada oma vajadustele kõige paremini sobivat seadet, ilma võimsuses järeleandmisi tegemata.

Rohkem teavet vastukaalutõstukite platvormi kohta.

Võimsaim sisetõstuk

E20 – E35-seeria akutõstukid on sisekäituse tõhusaimad tõstukid. Suur roll on esmakordselt kasutusse võetud sünkroon-reluktantsmootoril, mis parandab märgatavalt võimsusnäitajaid ja energiatõhusust. Lisaks saab kasutaja vabalt valida energiasüsteemiks pliihappe- või liitiumioonaku või kütuseelemendi. Tänu sellele sobivad Linde akutõstukid sujuvalt iga kliendi kontseptsiooni. Juhtmevaba ligipääs tõstuki andmetele ja juhtimisele võimaldab neid siduda logistika-, turva- ja sõidukipargi haldussüsteemidesse. Tõstukite kasutamise ja seisundi teabe analüüsimine ja töötlemine võimaldab maksimaalset ekspluatatsiooni.

Video Linde Material Handlingu akutõstuki E20 – E35 kohta
Linde Material Handlingu akutõstuki E30 kombineeritud juhtsild

Optimaalne manööverdatavus

Tõstukite E20 – E35 optimaalne manööverdatavus on tagatud kahemootorilise esiajamiga. Veotelge integreeritud elektrimootorid pöörlevad rataste maksimaalse pöördenurga korral vastassuunas. Kombineeritud juhtsillaga saab mõlemad tagarattad viia sõiduki pikitelje suhtes peaaegu 90° nurga alla. See tagab akutõstuki pööramisel ideaalse ringi.

Sünkroon-reluktantsmootorid

Uudsena välja töötatud sünkroon-reluktantsmootorid tagavad tavaliste süsteemidega võrreldes optimeeritud võimsuse ja suurema energiatõhususe igas võimsusklassis.

Linde Material Handlingu E30 energiasüsteem

Võimsad energiasüsteemid

Linde liitiumioon- või kütuseelemendi süsteemid suurendavad mitmes vahetuses kasutatavate akutõstukite ekspluatatsiooni ja tagavad võimsuse säilivuse. Neid iseloomustab suur üldturvalisus ning tõstuki ja energiasüsteemi optimaalne häälestatus.

Linde Material Handlingu akutõstuki E30 Load-Balancing

Load-Balancing

Load-Balancinguga saab igal klient arendada kohapealsele energiataristule sobiva laadimisstrateegia, et vältida kalleid voolutippe (Peak Power Management) ning saadud laadimisvõimsust nii staatiliselt kui ka dünaamiliselt piirata.

Sõit nagu pilvedel

Linde Material Handlingu akutõstuk E30 traaditulli transportimas

Akutõstukid E20 – E35 on erakordselt ergonoomilised. Tänu maksimaalsele mugavusele ja kasutajasõbralikkusele saab tundide viisi pingevabalt ja turvaliselt töötada. Ümbritseva keskkonna temperatuur mõjutab oluliselt juhi enesetunnet ja seega ka tootlikkust. Palavuse ja jaheduse tasakaalustamiseks on akutõstukite lisavarustuses kabiin ning kaheksadüüsilise õhutussüsteemiga kliimaseade (sisaldab fluoreeritud süsivesinikke). See mugav lisavarustus kuulus seni vaid sisepõlemismootoriga tõstukite standardvarustusse. Juba diisli- ja gaasitoitega tõstukite esiteljel end õigustanud amortisaatori funktsiooniga lahutav elastomeer-rõngaslaager vähendab juhi füüsilist koormust, sest kaitseb teda lävede või juhtrööbaste ületamisel põrutuste ja vibratsiooni eest.

Linde Material Handlingu E30 juhikoht

Juhikoht

Eelmiste seeriate akutõstukitega on avaras uue põlvkonna kabiinis juhile tunduvalt rohkem ruumi.

Linde Material Handlingu akutõstuk E30 tagab optimaalse nähtavuse

Optimaalne nähtavus

Kitsas A-piilar, kitsad mastiprofiilid ja lisavarustusena saadav sardklaasist katus tagavad optimaalse nähtavuse. Juhile on nii koorem kui ka tõstuki ümbrus igas suunas näha.

Linde Material Handlingu akutõstuki E30 käetugi

Käetugi

Paljudes variantides saadav käetugi pakub käele optimaalset tuge ja tagab kõigi oluliste funktsioonide ergonoomilise kasutatavuse. Lisaks läbiproovitud Linde Load Controlile on käetoesse paigaldatud teisigi paindlikult konfigureeritavaid juhtimiselemente.

Linde mugavad istmevariandid

Istmevariandid

Suur valik istmeid hõlmab lisamugavust pakkuvaid ja aktiivselt rühiprobleemide eest kaitsvaid funktsioone alates õhkvedrustusest ja nimmetoest kuni istmesoojenduse ning -õhutuseni.

7-tolline ekraan kuvab koorma ja kaamerapiltide teabe

Ekraan

Standardne 3,5-tolline ekraan kuvab juhile ülevaatlikult kogu olulise teabe, nt kütusenäidu, hoiatustuled ja töötunnid. Lisavarustuse 7-tolline ekraan kuvab lisaks ka nt täiendava kaamerasüsteemi pildi.

Linde E20 – E35 tõstuki kliimaseade

Kliimaseadmega* kabiinid

Palavus ja jahedus mõjutavad juhi enesetunnet ja ühtlasi jõudlust. Sellest tulenevalt on valikulise kabiini kliimaseadmel asjakohane jahutus- ja küttevõimsus. 8-düüsiline ventilatsioonisüsteem (kolm juhidüüsi, kaks jalgaderuumi ja kolm akna udueemalduse düüsi) tagab meeldiva töökliima.

* sisaldab fluoreeritud süsivesinikke

Masti, veo- ja juhtsilla mehaaniline lahutatus

Masti, veo- ja juhtsilla mehaaniline lahutatus

Kuna raam on juhtsillast ja mastist lahutatud, kandub juhini oluliselt vähem põranda ebatasasustest tingitud põrutusi.

Linde Material Handlingu akutõstuki E30 elastomeer-rõngaslaager

Elastomeer-rõngaslaager

Esitelje amortisaatoriks olev elastomeer-rõngaslaager tagab juhile lävedest, juhtrööbastest või põranda ebatasasustest üle sõites optimaalse kaitse.

Linde Material Handlingu akutõstuki E30 masti lõppasendite elektrooniline amortisaator

Masti lõppasendite elektrooniline amortisaator

Et vältida juhile ülekantavaid põrutusi ja vibratsiooni, on mastil kahvli tõstmise ja langetamise lõppasendid elektroonilise amortisaatoriga, mis vähendab ka masti komponentide kulumist.

Maksimaalne turvalisus

Akutõstukid E20 – E35 seavad uusi turvalisuse standardeid. Üks peamisi turvalisuse tahke on juhile hästi nähtav koorem ja ümbrus. Madal ja suurepinnaline aste kaitseb sisenemisel ja väljumisel vigastuste eest. Automaatne seisupidur ei lase tõstukil kogemata veerema hakata ja vähendab õnnetusriski. Tõstuki madal raskuskese ei lase kurvides ümber minna. Lisaks vähendab standardvarustusse kuuluv Linde Curve Assist kiirust, mis kaitseb samuti ümbermineku eest. Ülalasuvad kallutussilindrid ja väändumiskindla konstruktsiooniga mast tagavad suure jääkkandevõime ja turvalise koormakäitluse suurtel tõstekõrgustel. Linde Load Assist tuvastab rõhuanduri ja tõstekõrguse anduriga jääkkandevõime ning vähendab ümbermineku ohtu, aeglustades piirvahemikus tõste- ja kallutusfunktsiooni.

Ideaalselt võrgustatud tiimikaaslane

Tänu kõikehõlmavale andmete kogumise ja edastamise andursüsteemile on uued akutõstukid E20 – E35 maksimaalse valmidusega ning juba tehasest tulnuna täielikult võrgustatavad. Neid saab suurepäraselt siduda sõidukipargi ülestesse haldussüsteemidesse, nagu connect, ning digitaalsetesse siselogistika protsessidesse. Turvaline juhtmevaba ühendus võimaldab sõidukiandmeid edastada ja analüüsida, nt kasutuse planeerimiseks, hoolduseks või kaugdiagnostikaks. Need võimalused tagavad tõstukite suurema kasutatavuse. Ka värskendusi ja uusi funktsioone saab kiirelt paigaldada. GPS-positsioneerimine võimaldab tõstukeid lokaliseerida ja järgmisse kasutuskohta määrata.

Linde Material Handlingu akutõstukite seeriavarustuses on andmesidemoodul.

Optimeerimiseks avatud

Akutõstukite seeriavarustuse andmesidemoodul on CAN-siini kaudu tõstuki juhtseadmega ühendatud ja edastab tõstukiandmed WLANi, Bluetoothi või 4G võrgu kaudu oma serverisse või pilve. Rangeimate andmekaitsestandardite järgimine on garanteeritud. Käituse ajal saab süsteemi edastada kasutusandmeid, nt töötunde. Individuaalselt konfigureeritavad raportid, käivituskuvad ja analüüsid näitavad kasutust, koormatust ja optimeerimispotentsiaali. Kulumise ja kahjustused saab avastada enne kulukaid remonte nõudvate puuduste tekkimist. See tagab tõstukite maksimaalse kasutatavuse.

Disainiga tagatud hooldus

Akutõstukite E20 – E35 konstruktsioonist tulenev hooldussõbralikkus tagab maksimaalse töövalmiduse. Kõik koostud ja komponendid on väga vähese kulumisega, kogu ekspluatatsiooniperioodi hoolduskulu on teiste tõstukitega võrreldes oluliselt väiksem. Lisaks on hooldatavad komponendid kergesti ligipääsetavad ja hõlpsalt välja vahetatavad. Remondivajaduse korral on võimalik kõik olulised koostud, nagu masti või ajami, kiirelt lahti võtta ja välja vahetada. Kuna ühilduvus võimaldab tõstukiandmeid juhtmevabalt üle kanda ja analüüsida ning hooldustoiminguid optimeerida, vähendab see tarbetuid seisuaegu. Kuna juht saab ekraanitekstide abil lihtsad hooldustoimingud tehtud, ei pea alati hooldustehnikut kutsuma. Ka kaugdiagnostika ja püsivara kaugvärskenduse võimalus vähendavad hooldustehniku väljakutseid ja hoolduskulusid.

Hooldustehnik Linde akutõstukit üle vaatamas

Vabalt valitav energiaallikas

Sõidukipargi jätkusuutlikkus on aina rohkemates ettevõtetes kesksel kohal. Linde läheb oma elektriliste tõstukitega veel kaugemale, võimaldades kasutajatel vabalt valida pliihappe- või liitiumioonaku. Tõstukid saab valikuliselt varustada ka kütuseelemendiga. Seega on uued akutõstukid ideaalselt integreeritavad kliendi energiahaldussüsteemi ja tagavad maksimaalse energiatõhususe. Jätkusuutlikult toodetud primaarenergia korral on käitus CO2-neutraalne.

Ühine platvorm võimaldab teha parima valiku igaks rakenduseks

Akutõstukite klassi meister

Tõstukite X20 – X35 näol pakub Linde kahte parimat ühes, esimest akutõstukit, mis võib olla sisepõlemismootoriga tõstukitele võrdväärseks alternatiiviks ka väga karmides tingimustes. Samas on neile omane akutõstukite dünaamika, paindlikkus ning nullemissioon.

Lisateavet leiate siit

Täpselt õige tõstuk

Linde Material Handlingu vastukaalutõstukite uus põlvkond tähistab sisepõlemismootoriga ja akutõstukite ehitusliku lahususe lõppu. Linde on sellega ainus tootja, kes koondab kõik ajamiliigid ja energiasüsteemid ühele platvormile, võimaldades sisepõlemismootoriga tõstukite asendamist akutõstukitega, ilma et võimsus ja tugevus kannataks.

Lisateavet leiate siit

Optimaalne vaade ja turvalisus

Seeria H20 – H35 diisel- ja gaasitõstukid vastavad ideaalselt tänapäevase materjalivoo vajadustele. Neis on olemas kõik Linde-tõstukitele omane ning inimeste, sõidukite ja ümbruse optimaalseks kaitsmiseks on juhi vaatevälja veelgi laiendatud.

Lisateavet leiate siit

Eeliste ülevaade

Maksimaalne jõudlus

Tänu sünkroon-reluktantsmootoritele on akutõstukid E20 – E35 sisealade kõige suutlikumad tõstukid.

Esmaklassiline ergonoomilisus

Täiendava elastomeer-rõngaslaagriga tagatud eraldatus kaitseb juhti tõhusalt põrutuste ja vibratsiooni eest.

Vaba vaade igas suunas

Kitsas A-piilar, kitsad mastiprofiilid ja lisavarustuse sardklaasist katus tagavad optimaalse nähtavuse.

Seeria võrgustatavus

Täielik ühilduvus võimaldab tõstukite integreerimist sõidukipargi haldussüsteemidesse ja digitaalprotsessidesse.

Hooldussõbralik disain

Oluliste komponentide ja koostude hõlbus ligipääsetavus ja väljavahetatavus suurendavad tõstukite kasutatavust.