See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Linde Xi20 PH tõestab end Ostendorfis

Kas diislite vahetus saab lõplikult läbi?
Linde Xi20 PH elektritõstuk välitingimustes torusid laadimas.

Torudega on palju tegemist. See kehtib mitte ainult nende kasutusviiside, vaid ka tootmise kohta. Ja see töötab peaaegu ööpäevaringselt Gebr Ostendorf GmbH-s Vechtas. Ettevõte on aastaid tuginenud välistingimustes kasutamiseks mõeldud vastupidavatele diiseltõstukitele. Kas uus Linde Xi20 PH elektritõstuk suudab selle kõrge jõudlusega sammu pidada?

Need jooksevad seintes, keldrites, aedade või tänavate all. Isegi kui nende töö on hädavajalik, jäävad nad ise enamasti nähtamatuks – kui just ise Vechtasse ei tule: Gebr Ostendorf Kunststoffe GmbH välislaos on laotud erineva suurusega torud, millega ettevõte varustab sanitaar- ja ehitusmaterjalide valdkonda.

„Meie äri on aastaid kasvanud, nüüd tarnime Indiasse,“ ütleb tehniliste tegevuste juht Uwe Fröhle. „Meie kolme tehase masinad töötavad ööpäevaringselt, laupäeviti ja pühapäeviti töötame isegi kahes kaheteisttunnises vahetuses,“ jätkab Fröhle. Loogiliselt võttes nõuab see pidev toodang palju tootmise utiliseerimiselt ja laadimislogistikalt.

Raske õueskasutus: kas elektritõstukitega võimatu?

Torud siin, torud seal: Ostendorfis ei kehti see ainult lao ja laadimisala kohta. Kui vaadata väljas kasutusel olevaid vastukaalutõstukeid, siis on sealgi märgata torusid. Täpsemalt väljalasketorud.

Fröhle kolleeg Marco Schillmöller: „Väljas sõidame ainult Linde H20 D diiselmudelitega. Meie inimesed võtavad nendega saaliväravasse kauba peale ning viivad lattu ja laadimisalale. Teel on pikem tõus, seega on vaja jõudu ja väändemomenti.“ Ostendorfi logistikameeskond tegeleb iga päev kuni 80 veokiga, mis tähendab, et aastas on seadme kohta kokku tublid 3500 töötundi. Äärmiselt nõudlikud tingimused – ideaalne kahveltõstukite segmendi uuele tipptegijale. Pange tähele — see tipptegija ei vaja väljalasketoru.

Linde Xi20 PH kasutusvideo Ostendorfi lähedal.

Linde Xi on loodud läbi ja lõhki jõudluse tagamiseks

„Teame tänu pikaajalisele koostööle Ostendorfi nõudeid väga hästi. Seega esitlesime kliendile uut Linde Xi elektritõstukit ja alustasime pikema välikatsega,” räägib Kai-Gerrit Fabel, Bremenis asuva Willenbrock Fördertechnik võrgustiku partner. Alates 2024. aasta mai lõpust Vechtas prototüübina testitud 2 tonnise kandevõimega tõstuki eripära: Esmakordselt on sellel täielikult integreeritud liitiumioonaku, mis koos võimsa 90-voldise tehnoloogia ja äsja väljatöötatud sünkroonsete reluktantsmootoritega tagab suurepärase jõudluse.

Linde Xi20 PH veab kaupu kallakust üles.
Linde Material Handlingu elektrtõstuk Xi20 PH Ostendorfis asuvas laos.
Ostendorfi lähistel välialal kasutusel elektritõstuk Xi20 PH.
Linde Xi20 PH veab kaupu kallakust üles.
Linde Material Handlingu elektrtõstuk Xi20 PH Ostendorfis asuvas laos.
Ostendorfi lähistel välialal kasutusel elektritõstuk Xi20 PH.

Uus elektritõstuk avaldab muljet isegi veteranidest diiselmootori professionaalidele

Koorma pealevõtmine, koorma mahalaskmine, kaldteest üles, kaldteest alla, veoauto laadimine, materjali mahalaadimine ja kõik otsast peale, tund tunni järel, kõikides ilmastikutingimustes: Just seda Michael Heying Ostendorfis praegu teeb Linde Xi20 PH täielikult elektriline. Laologistika spetsialist on absoluutne ekspert: „Olen sisepõlemismootoritega kahveltõstukitega sõitnud üle 22 aasta – ja pean ütlema: Linde Xi on tõesti suurepärane tõstuk! Kiirendades on jõud kohe käes, nagu ka tõstmisel ja langetamisel. Kõik töötab kiirelt.“ Tegelikult saavutavad Linde Xi10 – 20 seeria tõstukid valdkonna keskmisest kuni 20 protsenti paremad tõste- ja langetamiskiirused. Samal ajal pakub tõstuk tänu madalamale ja laiendatud sisenemisastmele kõrgetasemelist kasutajamugavust, kinnitab Michael Heying. See on võimalik tänu aku püsivale integreerimisele ja sellega kaasneva tavapärase akusalve kõrvaldamisele.

Michael Heying juhib Linde elektritõstukit Xi20 PH.
Olen ise juba vanem mudel. Oled õnnelik, et sisenemisaste on suurem ja palju madalam. Nii on sisenemine ja väljumine palju lihtsam.

Michael Heying, tõstukijuht ja laologistika spetsialist, Gebr Ostendorf Kunststoffe GmbH

Siin vastab tippjõudlus kõrgeimatele ergonoomikastandarditele

Fikseeritud aku integreerimine pakub aga täiendavaid ergonoomilisi eeliseid – näiteks pea- ja jalaruumi osas. Michael Heying: „Teil on palju ruumi ja te ei tunne end nii kokku surutuna. Samuti näen kõike läbi suurte akende – mis teeb veoki laadimise palju lihtsamaks. Lisaks lähen õhtul koju, ilma et pea kumiseks, sest sõiduk on nii vaikne ja vibratsioon on hästi neelduv.“ Selle üheks põhjuseks on elastomeerrõngastest laagritega amortisatsioonikontseptsioon, mis lisaks juhtteljele ja veermikule lahutavad nüüd ka masti ja veotelje teineteisest. Lisaks on Linde Xi20 PH tõstukil Ostendorfis õhkvedrustusega juhiiste. Suure jõudlusega kliimaseade, millel on 2500 W kütte- ja 3500 W jahutusvõimsus, täiendab ergonoomikapaketti. Sõiduki madal raskuskese tänu Linde pendelteljele tagab kõrge kallutusstabiilsuse.

Järeldus: Sellel elektritõstukil on diiselmasinate asendamiseks kõik vajalik olemas

Kui elektritõstuk võtab sisepõlemismootori töö üle, kerkib varem või hiljem küsimus vastupidavusest. Ostendorfi test on aga seni näidanud: Linde Xi20 PH omab piisavalt jõuvarusid isegi intensiivse pausideta töö ajal. Tehase juht ja operatsioonide koordinaator Marco Schillmöller: „Sõltuvalt töökoormusest jääb akus ilma vahepealse laadimiseta veel kuni 25-30 protsenti mahtuvust alles.“ Samal ajal, lisab tehniliste operatsioonide juht Uwe Fröhle, et täiselektriline kontseptsioon sobib hästi ettevõtte jätkusuutlikkuse strateegiasse: „Muidugi tahame tarnijana oma CO₂ jalajälge järk-järgult vähendada. Ja kui heitgaasivaba elektritõstuk teeb seda tööd sama hästi kui sisepõlemismootor, juhitavus on hea ja meie inimesed on sellega ülimalt rahul, siis võiksin Linde Xi20 PH-d siin igapäevatöös väga hästi ette kujutada.“

Linde Xi20 PH on kasutusel ettevõtte territooriumil Ostendorfis.

Gebr. Ostendorf Kunststoffe GmbH

Alates ettevõtte asutamisest 1973. aastal on Gebr Ostendorf Kunststoffe GmbH, mille peakontor asub Vechtas, kujunenud juhtivaks ülemaailmseks partneriks sanitaar- ja ehitusmaterjalide kaubanduses. Täisvaliku tarnijana pakub ettevõte nüüd oma kvaliteetseid torusid ja liitmikke 50 riiki üle maailma. Tootmine toimub kolmes kohas Saksamaal ja kuues teises kohas välismaal. Siselogistika protsesside käsitlemisel toetub plastispetsialist 100% Linde Material Handlingu tõstuki- ja automaatikatehnoloogiale. Kolmes Vechtas asuvas tehases on umbes 80 masinat. Linde võrgustiku tugipartner on Willenbrock Fördertechnik Bremenis.