See brauser on aegunud. Meie veebisaidi täielikuks kasutamiseks palun lülitage üle teisele brauserile.

Ergonoomilisus

Inimese ja tehnoloogia kooskõla
Linde sisepõlemismootoriga tõstuk töötamas

Juhtpõhimõtteks ergonoomilisus

Kahvel- ja laotõstukite ergonoomiline disain on Linde Material Handlingus pika traditsiooniga. Asi algas enam kui 50 aastat tagasi hüdrostaatilise ajami väljatöötamisega. Tehnoloogia võimaldab erakordselt täpset juhtimist ja hõlbustab operaatori tööd. Kasutaja nõudeid arvestades on vahepeal tehtud rohkelt uuendusi, mis vähendavad juhtide koormust ning tagavad suurema mugavuse ja turvalisuse. Ka tõstukist kaugemale minnes on Lindes arendamise juhtmõtteks ergonoomilisus. Olgu kaitserakised, sõidukipargi haldustarkvara või teeninduse kontseptsioonid – nende kõigi sihiks on inimese ja tehnika vaheline optimaalne koostöö.

Juhtide ja kasutajate tõhus kaitse

Linde hüdrostaatiline ajam

Linde hüdrostaatiline ajam tagab eriti sujuva käitlemise

Kahvel- ja laotõstukite juhid on päevast päeva mehaanilise vibratsiooni mõjuväljas. Tegemist on inimkehale avalduva vibratsiooniga, mis hõlmab töö ajal avalduvat vibratsiooni, lööke ja põrutusi. Kuigi üksikvõnked on vaevumärgatavad, siis kokkuvõttes koormavad need töölisi rängalt. Linde Material Handling uurib ja arendab juba enam kui 20 aastat intensiivselt tehnoloogiaid, millega juhti taoliste mõjude eest tõhusalt kaitsta. Tulemused on seda väärt. Lisaks sellele, et Linde toodete näitajad jäävad seadusega sätestatud piirväärtustest madalamale, on need sõltumatutes katsetes saanud tihti parimaid tulemusi ka konkurentidega võrreldes.

Linde tõstuki juhikoht

Linde tõstuki üliergonoomiline juhikoht

Lisaks eriti sujuvaid kiirendus- ja pidurdusprotsesse tagavale hüdrostaatilisele ajamile kaitseb juhti üksikute koostude süsteemne lahtiühendamine. Juhikoha ergonoomiline disain on seega ohutu, mugava ja tõhusa töö võti. Kui juhi koormus on väike, siis väheneb õnnetuste risk ja haigusest tingitud puudumine ning suureneb tööviljakus.


Täpne ja tundlik juhtimine

Tänu patenditud kahe pedaaliga juhtimisele saab Linde tõstukeid juhtida äärmiselt tundlikult ja täpselt. Selle tehniliseks lähtekohaks on hüdrostaatiline ajam, mis võimaldab jõudu otse mootoritele ja veoratastele üle kanda. Parempoolne pedaal on edasisõitmiseks, vasak tagurdamiseks. Ajam töötab astmevabalt.

Linde tõstukite kahepedaalne juhtimine

Kahepedaalne juhtimine tagab optimaalsed töötulemused.

Maksimaalset kiirendust reguleeritakse automaatselt. Niipea kui juht võtab jala pedaalilt, tõstuk peatub. Pidurit pole vaja. Kuna juhi mõlemad jalad on pedaalidega pidevas kontaktis, siis saab juht tõstuki liikumisest alati vahetu tagasiside, mis tungib sõna otseses mõttes luusse ja lihasse.


Ideaalne töökoht

Linde Material Handlingu kahvel- ja laotõstukite puhul moodustavad inimene ja masin ühtse terviku. Iga tõstukitüübi kõigi juhtimiselementide paigutus võimaldab kasutajal neile vabalt ligi pääseda. Olenevalt mudelist on töökoht kasutusotstarbele vastavaks optimeeritud või saab seda kohandada. Üheks näiteks on Linde uued platvormtõstukid T 20/T 25 SP. Linde e-Driveri tehnoloogia võimaldab nende mugavat käsijuhtimist. Juht seisab pingevabalt sõidusuunaga 45° nurga all, saades optimaalse ülevaate teelõigust ja koormast.

Linde tõstuki juhikoht

Linde pööratav juhikoht on üleilmselt ainulaadne

Linde kahveltõstukite erijoon on pööratav juhikoht. Tänu sellele on juhil ka tagurdamisel oivaline vaade, ilma et tuleks pead ja selga väänata. Ülejäänud kasutusmugavuse tagab Linde Load Control. Kaks käetoesse integreeritud juhthooba võimaldavad juhil tõstuki töö- ja lisahüdraulikat hõlpsasti ja täpselt juhtida.


Juhtpõhimõtteks on kasutajale orienteeritud disain

Linde filosoofia keskmesse jääb ka edaspidi tööstuslike tõstukite ja nende juhikohtade ergonoomiline kujundus. Kasvava digiteerimisega kaasnevate inimese ja masina vaheliste suhtlusliideste muutudes pööratakse aina enam tähelepanu kogu töökeskkonna kasutajakesksele kujundusele. Tõstukijuhi ja sõidukipargi haldaja toetamisega seotud ülesanded ulatuvad abisüsteemide, kontrollerite ja tarkvaralahenduste kasutajaliideste kujundusest kuni mobiilse infotehnoloogia kasutamiseni.

Sõidukipargi juhtimistarkvara connect: kasutajaliides

Sõidukipargi juhtimistarkvara connect: kasutajaliides